ImageJ

ImageJ

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 13,515
  • DOSYA BOYUTU 27.15 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Wayne Rasband

Resim ve fotoğraflarınızı düzenlemek ve editlemek için ücretsiz bir resim editörü arıyorsanız ImageJ programını kullanabilirsiniz.

ImageJ programı Java temelli olarak üretilmiş bir resim düzenleme programı ve JPEG, BMP, GIF ve TIFF formatlarının yanında bir kaç formatta daha resimleri düzenlemenize olanak veriyor. İçerisinde sürükle bırak desteği de barındıran program oldukça standart bir arayüze sahip.

ImageJ kullanarak dosyalar üzerinde seçimler yapabilir, maskeler uygulayabilir, resimleri döndürebilir ve boyutlarını değiştirebilirsiniz. Bunun yanında fontlar, oklar, el işaretleri, renkler, görünüm ve diğer şeyleri değiştirebilme yeteneğine de sahip.

Resimlerinizin kontrast, parlaklık, renk dengeleri ile de oynayabildiğiniz programda kanalları birleştirip ayırmak, kesme işlemleri yapmak veya kopyalamalar da mümkün. Photoshop’tan tanıdığımız Gaussian blur, conversion, histogram gibi pek çok ayrı efekti de yine bu programla gerçekleştirebilirsiniz.

Ancak ne yazık ki oldukça yüksek sistem kaynağı kullanması nedeniyle sistem kaynaklarınızı tüketiyor ve ayarlarınızı kaydederken sorunlar meydana gelebiliyor. Eğer ücretsiz bir resim editörü arıyorsanız gelişmiş özellikleri nedeniyle tercih edebilirsiniz.