IP Watcher

IP Watcher

kullanıcı
  • Lisans DENEME SÜRÜMÜ
  • TOPLAM İNDİRME 409
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Gear Box Computers

IP Watcher, kullanıcıların kendilerine ait olan yerel ve genel IP adreslerini izleyebilecekleri ücretsiz bir IP takip programıdır.

Not: Bu programda zararlı yazılımlar tespit edildiğinden dolayı yayından kaldırılmıştır. Alternatif programlar bulabileceğiniz Ağ Araçları kategorimize göz atabilirsiniz.

IP Watcher, kullanıcıların kendi IP adreslerini takip edebilecekleri ve olası bir IP adresi değişmesi durumunda bundan haberdar olabilecekleri güvenilir bir programdır.

Gerekli e-posta ayarlarını yapmanız durumunda program olası bir IP değişikliğinde, belirtmiş olduğunuz e-posta adresine IP adresinin değiştiğiyle ilgili bir uyarı mesajı atacaktır. Bu e-posta içerisinde IP'si değişen bilgisayar adı ve değiştirilme zamanı gibi bilgiler yer almaktadır. Bu özellik dinamik IP adreslerine sahip bilgisayarlar için oldukça yararlı olabilir ama yine de uzaktan bağlantı gerektirir.

Birçok uzak masaüstü programıyla uyumlu şekilde çalışan IP Watcher, Windows sistem tepsisi üzerinde sessiz bir şekilde çalışmaktadır. İhtiyacınız olması durumunda ikona tıklayarak IP adresinizle ilgili bilgi alabilir ve yine aynı ikon yardımıyla özelleştirme seçeneklerine hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Windows servisi gibi çalışan programı kullanabilmek için bilgisayarınız üzerinde oturumum açmış olmanıza gerek yoktur. IP Watcher ile her zaman IP adresinizi öğrenerek, bilgisayarınıza kolayca uzaktan bağlantı kurabilirsiniz.