KabaQ

KabaQ

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 10
  • DOSYA BOYUTU 225.00 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici The Glimpse Group

KabaQ, cafe ya da restoranların menülerini 3D modellemelere dönüştüren bir iOS uygulamasıdır.

KabaQ, iOS kullanıcılarının iPhone, iPad ve iPod Touch üzerinde kullanabildikleri bir menü uygulamasıdır. 

Herhangi bir mekana gittiğinizde önünüze gelen kağıt menüler, size istediğiniz bilgileri sunamayabiliyorlar. Özellikle satın almak istediğiniz ürünün fotoğraflarının bulunmayışı, her zaman en büyük problem olarak karşınıza çıkıyor. İşte tam bu problemi çözmek için ortaya çıkan KabaQ, bütün menüleri 3D modellemelerle güçlendirmek için ortaya atılmış bir fikir. 

2016 yılında Alper Guler ve Caner Soyer tarafından kurulan The Glimpse Group isimli, AR teknolojilerine odaklanan bir şirket tarafından geliştirilen KabaQ, New York'ta aldığı 200.000 dolarlık tohum yatırımıyla geliştirilmeye başlandı. Özellikle Apple tarafından son iPhone modellerinde kullanılan arttırılmış gerçeklik teknolojilerine odaklanan uygulama, menülerin 3D çizimlerle tabağınıza gelmesini sağlamasıyla dikkatleri çekmişti.

Uygulama nasıl çalışıyor: KabaQ kullanan bir yere gittiğinizde garson size menü yerine bir tablet ya da telefon veriyor. Siz bu alet aracılığıyla menüyü ve seçmek istediğiniz ürünün 3D modellemesini tabağınızın üzerine görebiliyorsunuz. Oldukça kullanışlı ve ilginç olan bu uygulamaya dair daha ayrıntılı bilgileriyse hemen aşağıdaki videodan alabilirsiniz.