MyPaint

MyPaint

kullanıcı

Dijital ressamlar için sayısız fırça seçeneğiyle ücretsiz, hızlı ve kapsamlı bir alternatif olan MyPaint, grafik tablet desteği ve açık kaynak kod avantajı sayesinde sürekli geliştirilmesiyle de göz dolduruyor.

MyPaint dijital ressamlar için üretilmiş gelişmiş bir çizim editörü. Birbirinden farklı fırça ve efektler sayesinde dijital bir tuvalde çalışılıyormuş gibi tepki veren editör, açık kaynak kodlu ücretsiz bir yazılım. Bu sayede programı geliştirmek için pek çok eklenti bulmak mümkün ve bunlara her yeni gün bir yenisi ekleniyor.

Mypaint ile çalışırken sınırsız sayıda tuval (canvas) açılabiliyor. Aynı zamanda bu çalışma alanları istediğiniz kadar büyütülebiliyor. Programın sayısız fırça seçeneği var bu fırçalar beğeniye göre düzenlenebiliyor. Yani fırça özellikleri kişiselleştirilerek çoğaltılabiliyor. Özellikle dijital çizim için geliştirilen programın araçlarıda buna göre dizayn edilmiş. Çok farklı hazır fırça efektleri bulunan programla yeteneği olmayanlar bile eğlenceli vakit geçirerek ortaya güzel bir şeyler çıkartabilir. MyPaint programı grafik tablet cihazlarıda destekliyor. Adobe Photoshop benzeri programlar kadar profesyonel olmasa da MyPaint, dijital çizim yapanlar için ücretsiz, kapsamlı, hızlı ve pratik bir alernatif sunuyor.