Kaka USB Security

Kaka USB Security

kullanıcı
  • Lisans DENEME SÜRÜMÜ
  • TOPLAM İNDİRME 400
  • DOSYA BOYUTU 1.29 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Kakasoft

Kaka USB Security ile USB belleklerinizde taşıdığınız verileri güvence altına alabilirsiniz

Kaka USB Security kullanıcılara USB bellek şifreleme konusunda yardımcı olan bir USB bellek güvenlik programıdır.

Günlük hayatımızda sıkça kullandığımız USB belleklerimizde birçok farklı dosyayı depolamaktayız. Bu dosyaların bazıları hassas ve özel nitelikte resim, fotroğraf, video ve döküman gibi dosyalardır. USB bellekler oldukça küçük olduğundan bu hassas dosyaları da istediğimiz yere taşıyabiliyoruz ve USB belleklerimiz bu nedenle sıkça yer değiştiriyor.

Daha çok hareket demek, bu bellekler için daha yüksek kaybolma ve çalınma riski demek oluyor. Belleklerimiz çalındığında ise içindeki hassas veriler de izinsiz erişim riski altına giriyor. Bu nedenle bu tip kişisel bilgilerimizi içeren USB belleklerimiz için özel bir güvenlik yazılımı kullanmak gerekiyor.

Kaka USB Security bize USB belleklerimiz üzerinde şifreleme koruması sağlayarak içindeki verilere izinsiz erişimi engelleme imkanı tanıyor. Kaka USB Security ile USB belleklerimizi koruma altına almak oldukça kolaydır. Kaka USB Security ile USB belleğinize şifreleme yapmak için programı kurarken USB belleğinizi bilgisayarınıza bağlamalısınız. Program kendisini USB bellek üzerine kuruyor ve çalıştırdığınızda USB belleğiniz için bir parola oluşturmanızı istiyor. Parolayı oluşturduktan sonra ise belleği hangi bilgisayara takarsanız takın içindeki verilere erişim parolayı girmeden mümkün olmuyor.

Programın güzel yönü kendisini USB bellek üzerine kurmasından ötürü bağladığınız her bilgisayara programı tekrar tekrar yüklemenizin gerekmemesi.