Mailinator

Mailinator

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 261
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici ManyBrain, Inc.

Mailinator, kendi e-posta adresinizi vermeden herhangi bir form yada üyelik işleminde kullanabileceğiniz e-posta hesaplarını ücretsiz olarak sunan yararlı bir servis.

Mailinator, internet ortamında herhangi bir servise, oyuna, siteye vb. abonelik, kayıt yada üye olma işlemlerinde sizden istenen e-posta adresi kısmına geçici süreli oluşturacağınız e-posta adresleri oluşturan ücretsiz ve yararlı bir servis.

Günümüzde hat safhalara ulaşan bilgi toplama, özellikle büyük firmalar tarafından ele geçirilen e-posta hesaplarımıza sürekli spam ve istemediğimiz e-postalar gelmesini sağlıyor. Standart bilgisayar ve internet kullanıcıları bu spam e-postaların önüne geçmekte zorluk yaşarken, bilgili kullanıcılar spam maillerden daha rahat kurtulabiliyor.

E-posta hesabı çok fazla gereksiz mail aldığı için kapatıp farklı e-posta adresi kullanmaya başlayan arkadaşım bile olduğunu söyleyebilirim. İşte bu tür durumların önüne geçebilmek için internet üzerinde herhangi bir üyelik yada kayıt işleminde kullanabileceğiniz mail adresileri üreten Mailinator oldukça başarılı bir servis diyebilirim.

Servis üzerinden kullanacağınız e-posta adresini oluşturmanıza, kayıt olmanıza yada başka herhangi bir işleme gerek yok. İstediğiniz bir e-posta ismi belirleyerek sonuna @mailinator eklemeniz yeterli. Örneğin kayıt olurken [email protected] adresini vererek, onay ve kod maillerinin bu adrese gelmesini sağlayabiliyorsunuz. Daha sonra site üzerinden bu mail adresinin gelen kutusuna herhangi bir giriş işlemi yapmadan ulaşarak, gerekli işlemleri tamamlıyor ve kimseye gerçek e-posta adresinizi vermeden işlem yapmış oluyorsunuz.

E-posta gelen kutunuzdaki spam maillerin önüne geçmek için kullanabileceğiniz etkili bir yöntem olan Mailinator'da, özel maid adresleri, gelen kutularına mail düştükten sonra açılıyor. Yani siz dilediğiniz zaman herhangi bir mail adresi yazarak (sonu @mailinator.com) daha sonra yazdığınız mail adresinin gelen kutusuna saniyeler içerisinde erişebilirsiniz.

Spam ve istenmeyen e-postaların önüne geçmek ve aynı zamanda kendi mail adresinizi bir çok spamcı kişi ve kuruluşlardan korumak istiyorsanız Mailinator servisine bir göz atmanızı tavsiye ederim.