MatrixLocker

MatrixLocker

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 548
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Tamindir

Bilgisayarınızdaki dosya ve klasörleri saklamak ve kilitlemek için kullanabileceğiniz ücretsiz bir araç.

Not: Bu programda zararlı yazılımlar tespit edildiğinden dolayı yayından kaldırılmıştır. Alternatif programlar bulabileceğiniz Şifreleme kategorimize göz atabilirsiniz.

MatrixLocker programı, bilgisayarınızda yer alan verileri korumak için kullanabileceğiniz ücretsiz bir uygulama. Sahip olduğu klasör kilitleme ve gizleme özelliği sayesinde sahip olduğunuz bilgilere izinsiz kullanıcıların girmesine engel olabiliyorsunuz.

Programın sahip olduğu kilitleme özellikleri sayesinde, belirlediğiniz klasörlere giriş çok zor hale geliyor ve dosyalarınız şifreleniyor ya da talebinize göre gizleniyor. İçerisindeki farklı algoritmalardan bir tanesini kullanarak klasörleri kilitlerseniz artık dosyalarınız tamamen güvende olacaktır.

Daha sonra programı kullanarak klasörün kilidini kaldırmadıkça siz dahil hiç kimse belirlenen dosyalara erişemeyecektir. Ayrıca dosyaların gözden kaybolması sayesinde nerede hangi dosyayı arayacağını bilmeyen izinsiz bir kullanıcının dosyayı bulması bile oldukça zor olacaktır.

Özellikle kişisel verilerinizi veya kredi kartı bilgileri gibi önemli bilgileri sakladığınız diskleriniz üzerinde kesinlikle kullanmanızı önerdiğim programlardan bir tanesi. Hem ücretsiz olması hem de anlaşılır ve kolay kullanılır bir yapıya sahip olması nedeniyle tüm kullanıcılara hitap eden bir program olduğunu söyleyebilirim.