Monument Valley 2

Monument Valley 2

kullanıcı
  • Lisans
  • TOPLAM İNDİRME 203
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici ustwo

Monument Valley 2, Apple'dan ödül almış bulmaca macera oyunu. Artık Android cihazlarda!

Monument Valley 2, mobil platformda “fiyatını kesinlikle hak ediyor” dediğim ender bulmaca macera oyunlarından. Apple’ın mağazasında öne çıkardığı popüler oyun, Android platformunda da artık indirilebilir durumda. Serinin ikinci oyununda yanıltıcı yapılardan hikayeye her şey değiştirilmiş. Yine Türkçe dil desteğiyle geliyor.

Özgün hikayesi, ilk bakışta etkileyen minimalist görselleri, hikayede etkin rol oynayan karakterleri, perspektif açıdan bakmaya zorlayan etkileyici yapıları içeren fantastik dünyası ile kendisine çeken ödüllü bulmaca oyunu Monument Valley’in ikincisinde hikayeye kaldığınız yerden devam etmiyorsunuz. Tamamen yeni bir hikaye oluşturulmuş. Dolayısıyla ilk oyunu oynamadıysanız doğrudan ikinci oyunu indirip başlayabilirsiniz.

Monument Valley 2’de bir anne ve çocukla birlikte büyüleyici bir yolculuğa çıkıyorsunuz. Kutsal Geometrinin gizemini öğrendikçe yeni yollar buluyor, enfes bilmeceler keşfediyorsunuz. Ro ve çocuğunun uzun süren yolculuğunda arka planda çalan melodik etkileşimli müziklerden de bahsetmek gerek. Hikayenin içerisine çeken, karakterlerin adımlarına uygun çalan müzik oldukça kaliteli. Hikayeye girmek, yaşamak istiyorsanız kulaklığınızı takıp oynamanızı tavsiye ederim.