myChordBook

myChordBook

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 160
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Do Major

myChordBook, sevdiğiniz şarkılara enstrümanınızla canlı olarak eşlik edebileceğiniz bir akor ve şarkı sözü sitesidir.

Enstrüman çalmaya merakınız varsa, yeni bir Türk girişimi olan myChordBook uygulaması ile kolayca enstrüman çalmaya başlayabilirsiniz.

Bilkent Cyberpark bünyesinde, Giray Songül tarafından kurulan Do Major şirketi tarafından geliştirilen myChordBook adlı web sitesi, YouTube’da şarkı çalarken aynı zamanda sizin de eşlik etmeniz için akorları da canlı olarak gösteriyor. Sitenin veritabanında bulunan ve sürekli güncellenen şarkılar arasından bir seçim yaparak, bu şarkının piyano ya da gitarda nasıl çalınacağını canlı olarak görebiliyorsunuz.

myChordBook uygulamasında aynı zamanda şarkı sözlerine de ulaşabiliyor, enstrümanınızla şarkıyı çalarken aynı zamanda sözlü olarak da eşlik edebilirsiniz. Ayrıca sitede metronom ve tuner araçları da bulunuyor. Enstrüman çalanlar için tüm araçları ve dökümanları bünyesinde barındıran web sitesi gerçekten bu iş için biçilmiş kaftan diyebilirim. Sitenin üst kısmında bulunan Akorlar sekmesinde de tüm akorlara ulaşabilir, gitar ve piyanoda nasıl basılacağını da canlı olarak görebilirsiniz.

Şirketin ürettiği Easy Guitar adlı gitarı da USB yoluyla bilgisayarınıza bağlayıp, site üzerinden kullanabilirsiniz. Bu gitarın perdeleri üzerinde yer alan LED ışıklar, basmanız gereken akorları sizlere göstererek akorlar arasında kolayca geçiş yapmanıza yardımcı oluyor.