myip

myip

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 744
  • DOSYA BOYUTU 0.63 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici spiderip

myip programını kullanarak bilgisayarınızın IP adresini ve proxy bilgilerini kolayca tespit edebilirsiniz.

IP adreslerini elde etmek bazen ağ araçları ile çalışırken ya da online oyunlar oynarken gerekli olabiliyor. Dolayısıyla tüm kullanıcıların en kolay yoldan kendi IP adreslerini bulmaları internetle ya da yerel ağlar ile sık sık uğraşanlar için oldukça elzem. Bunun için hazırlanmış olan pek çok internet servisi var ancak kendi bilgisayarınızda yüklü olan bir programla işlemleri daha hızlı hale getirmek istiyorsanız myip gibi programları kullanmanız gerekiyor.

Çok basit ve sadece temel işlevleri barındıran myip programı, herhangi bir kurulum gerektirmeden çalışabiliyor ve böylece flaş disklerinize atsanız dahi çalıştırdığınız anda aktif hale geliyor. Dolayısıyla sık sık bilgisayar değiştirseniz bile tekrar tekrar kurmadan programdan faydalanabilirsiniz.

Programı çalıştırdıktan sonra "Show IP" butonuna bastığınızda bir kaç saniye içerisinde IP adresiniz ekranda belirecektir. Maalesef sadece dış IP adresinizi tespit edebilen programı kullanarak yerel IP adresinize ulaşmak mümkün değil. IP adresiniz ekranda belirdikten sonra yanında yer alan "Copy" butonuna basarak IP bilgisini bilgisayarınızın hafızasına kopyalayabilir ve daha sonra başka bir yere yapıştırarak kullanabilirsiniz.

IP adresinin yanında host adı, proxy bilgisi gibi işe yarar bazı bilgileri de sağlayan myip, dilerseniz hemen sorguyu yeniden yapabiliyor ve böylece IP doğrulamasını gerçekleştirebiliyor.