Namebench

Namebench

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 2,874
  • DOSYA BOYUTU 5.00 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici helixblue

Namebench, bulunduğunuz bölgeye göre size en uygun DNS sunucusunu belirleyen bir uygulamadır.

Namebench, internet erişiminiz için en hızlı DNS sunucusunu belirleyebileceğiniz bir uygulamadır.

DNS, çoğu kişinin tanımıyla erişime kapalı sitelere girebildiğimiz sunucu adresleridir. Ancak, DNS sunucuları yasaklı sitelere girmek dışında, internette siteler arasında daha hızlı gezinmenizi de sağlıyorlar.

Hangi DNS sunucusunun daha hızlı olduğu konusunda pek çok yorum bulunuyor. Aslında bu, bulunduğunuz konuma ve şartlara göre değişiklik gösterebilen bir konu. Namebench uygulamasıyla, sizin için en verimli DNS sunucusunu kolayca öğrenebiliyorsunuz.

Programı, standart test ve tarayıcı geçmişiniz üzerinden yapılan testlerle kullanabiliyorsunuz. Standart test, genel bilgiler verirken, tarayıcı geçmişi üzerinden yapılan test ile en sık kullandığınız web siteleriyle en iyi verimi alabileceğiniz DNS’leri öğrenebiliyorsunuz. Yazılımı çalıştırdığınızda üst kısımda kullandığınız sunucuları görebilirsiniz. Seçenekleri değiştirerek de testi çalıştırabilirsiniz, fakat standart ayarlar gayet başarılı çalışıyor. Start Benchmark butonuyla testi başlatıp, sonuçları bekleyebilirsiniz. Sonuçların çıkmasının biraz zaman aldığını belirtelim.

Not: Daha sağlıklı sonuçlar için, testi başlatmadan önce internet üzerinden çalışan tüm programları kapatmalısınız.