NCS Network Scanner

NCS Network Scanner

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 705
  • DOSYA BOYUTU 0.02 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Neptune Century Studios

Yerel ağınıza bağlanan tüm cihazların IP adreslerini ve diğer detaylarını görmek için bu programı kullanabilirsiniz.

NCS Network Scanner programı, ağ yöneticilerinin kullanabilecekleri ve ağlarında istenmeyen cihazlar yer aldığında bunları tespit edebilecekleri ücretsiz programlardan bir tanesi. Temel olarak ağ bağlantınızı kullanan diğer cihazları görmenizi sağlayan program, bu cihazların IP numaralarını size gösterebiliyor ve aynı zamanda yazıcı adresini de göstermesi sayesinde yazıcı bağlantısı kurarak döküman bastırmanızı da sağlıyor.

Ağ yöneticileri sık sık ağda bulunan bilgisayarların takibini yaparlar ve böylece yeni cihazlar eklendiğinde hangi adresi vereceklerini bilirler. NCS Network Scanner sayesinde bu takip işlemi oldukça kolay hale geliyor. Ayrıca bilgisayar adı ve tepki süresini de gösterebilen program sayesinde hızlı ağ incelemeleri yapmak mümkün.

Pek çok diğer gelişmiş programın aksine, herhangi bir ayar ya da konfigürasyon yapmanıza gerek bırakmaması sayesinde yükledikten sonra hemen ağdaki durumu inceleyebiliyorsunuz. Ancak belirli bir IP aralığını tarama imkanı sunmaması nedeniyle bu tip işlemler yapmak isteyen kullanıcıları hayal kırıklığına uğratabilir.