NTFS Undelete

NTFS Undelete

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 1,149
  • DOSYA BOYUTU 2.60 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici eSupport.com, Inc.

NTFS Undelete programı sayesinde bilgisayarınızdaki silinen dosyaları ücretsiz olarak kurtarabiliyorsunuz.

NTFS Undelete programı, sabit disklerinizde yer alan silinmiş dosyaların geri döndürülebilmeleri için hazırlanmış ücretsiz bir disk yönetim aracı. Program sayesinde geri dönüşüm kutusundan tutun da kameranızın SD kartına kadar neredeyse her konumdan dosya kurtarabiliyor, böylece yanlışlıkla silinmiş olan verilerinize erişim sağlayabiliyorsunuz.

Programın neredeyse tüm dosya formatları için destek sunması sayesinde silinen dosyalarınız hangi tür olursa olsun tespit edilerek kurtarılmaları mümkün oluyor. Ancak bu konuda dikkat edilmesi gereken en büyük nokta, dosyaların üzerinden ne kadar uzun zaman geçtiyse, onların kurtarılmalarının da o kadar zor olması. Zira eski dosyaların üzerine yazılan diğer dosyalar, bir süre sonra silinen dosyaların geri getirilmelerini neredeyse imkansız hale getiriyor.

NTFS Undelete’in önizleme özelliğinden faydalanarak dosyaları geri döndürmeden önce içlerinde ne olduğunu görme ve daha sonra geri getirme şansına da sahipsiniz. Sadece bilgisayarınızın sabit diski değil, diğer cihazlar ve depolama aygıtları konusunda da destek sunduğu için kullanırken herhangi bir sorun yaşamadan tüm cihazlarınızdan veri kurtarabiliyorsunuz.

Silinmiş dosyalar arasında gezinirken, özel bir dosyayı arıyorsanız kullanabileceğiniz çeşitli filtreleme seçenekleri de yine program içerisinde mevcut. Böylelikle daha dar aralıklı bir arama mekanizmasından faydalanarak dosya tespitinizi kolaylaştırabiliyorsunuz.

Elbette akıllı arama fonksiyonu sayesinde direkt olarak dosya türlerine yönelik aramalar yaparak hepsinin kurtarılmasını sağlamak da mümkün. Bu sayede programı kullanırken hiç zorlanmadan belli bir formattaki tüm silinen dosyaları geri getirmek mümkün oluyor. Eğer yeni bir silinen dosyaları geri getirme programı arıyorsanız denemeden geçmemenizi öneriyorum.