Office Remote

Office Remote

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 145
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Microsoft Research

Office Remote Android uygulaması ile PowerPoint sunumlarınızı mobil cihazınızdan yönetebilirsiniz.

Office Remote, iş kullanıcısı olarak Office belgelerinizi Android cihazınızdan yönetmek için kullanabileceğiniz bir uzaktan yönetim uygulaması. Cihazınıza ücretsiz olarak indirip kullanabileceğiniz uygulama sayesinde PowerPoint sunumlarınızı, Excel tablolarınızı ve grafileri, Word dokümanlarını mobil cihazınızdan yönetmek oldukça basit.

Microsoft’un ilk olarak Windows Phone kullanıcılarına sunduğu Office Remote uygulaması çalışanların işini oldukça kolaylaştıracak bir uygulama. Dilediğiniz bir Office belgesini açmak için bilgisayara ihtiyaç duymadan doğrudan mobil cihazınızdan açıp çalışmanızı iş arkadaşlarınıza anında göstermenin kolaylığı yaşamanıza imkan tanıyan uygulama PowerPoint sunumlarını, Excel tablolarını ve Word dokümanlarını destekliyor.

PowerPoint içi bir sonraki slayta atlama, slayta gömülü ses ve video dosyalarını oynatma, konuşmacı notlarını görüntüleme, sununm zamanını ve slayt numarasını görüntüleme; Excel için kaydırma hareketi ile çalışma sayfalarını değiştirme, özet tablo – dilimleyeci – filtreleme fonksiyonlarını kullanma, çalışma sayfasının başına ve sonuna gitme, yakınlaştırma düzeyini ayarlama; Word içinse istenilen başlığa atlama, yorumları görme gibi özellikleri kullanıma sunan Office Remote uygulamasını kullanabilmeniz için bilgisayarınızda Microsoft Office 2013 yazılımının kurulu olması gerekiyor. Bilgisayarınızdaki bir Office dosyasını Android cihazınızdan yönetmeye başlamak içinse öncelikle Android cihazınızla Office kurulu bilgisayarınızı –Bluetooth bağlantısı aracılığıyla- eşleştirmeniz ve Office Remote eklentisini bilgisayarınıza kurmanız gerekiyor. Sonrasında bilgisayarınızda herhangi bir Office dosyası açarak Office Remote sekmesinden açık konuma getirdiğinizde Office belgelerinizi Android cihazınızdan yönetmeye başlayabiliyorsunuz. Kurulum adımının zor olduğunu düşünebilirsiniz ancak değil. Uygulama içerisindeki öğretici en sade dille kurulumun nasıl yapılacağını gösteriyor ve adımları takip ederek birkaç dakikada kurulumu tamamlıyorsunuz.

Şu an için ülkemizde kullanımda olmayan ve sadece İngilizce dil seçeneği ile gelen Office Remote uygulaması Türkiye’de de indirilmeye açıldığında birçok iş kullanıcısı tarafından kullanılmaya başlanacaktır.