OkayFreedom

OkayFreedom

kullanıcı
  • Lisans DENEME SÜRÜMÜ
  • TOPLAM İNDİRME 14,492
  • DOSYA BOYUTU 2.63 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Steganos

OkayFreedom ile internet güvenliğinizi sağlayabilirsiniz

OkayFreedom kullanıcılara internet üzerinde kişisel bilgilerini saklayarak anonim gezinti yapma ve engelli sitelere giriş yapabilme imkanı sunan bir VPN yazılımıdır.

Virtual Private Network; yani kişisel sanal ağ anlamına gelen VPN kısaltması internet bağlantınızı farklı coğrafi konumdaki bir bilgisayara yönlendirerek o bilgisayar üzerinden internete giriş yapıyormuşsunuz gibi interneti kullanmanızı sağlayan bir teknolojiyi anlatmaktadır. Bu teknoloji sayesinde internet üzerindeki veri transferlerinizin takip edilmesi engelleniyor ve yasaklı sitelere giriş yapabiliyor veya coğrafi kısıtlamalara sahip servislere erişebiliyorsunuz.

Bu duruma bir örnek vermek gerekirse YouTube üzerinde sevdiğiniz bir dizinin belli bir ülkeye özel fragmanı yayınlanıyor. Siz bu fragmanı seyretmeye çalıştığınızda videonun sizin bulunduğunuz ülkeye hizmet veremediğini öğreniyorsunuz. İşte bu durumda OkayFreedom kullanabilir ve fragmanı bölge kısıtlamasını aşarak seyredebilirsiniz. Bir başka örnek olarak YouTube video izleme servisinin tamamen erişime kapatılması verilebilir. Yine bu durumda OkayFreedom aracılığıyla bu engellemeyi aşabilir ve YouTube üzerinden video seyredebilirsiniz.

OkayFreedom kişisel bilgi güvenliğinizi de korumanıza yardımcı olur. İnternet trafiğiniz başka bir bilgisayardan üzerinden yapıldığı için gerçek coğrafi konumunuz ve IP numaranız ele verilmez. Bu sayede hacker saldırılarına karşı korunabilirsiniz.