PasswordMaker

PasswordMaker

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 461
  • DOSYA BOYUTU 0.34 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Matt Berube

Windows için PasswordMaker programı, kriptografik karıştırma işlevi sayesinde karışık eşsiz parolalar oluşturur.

Windows için PasswordMaker programı, kriptografik karıştırma işlevi sayesinde karışık eşsiz parolalar oluşturur.

Kendine ait giriş sistemi olan çok sayıda web sitesi ziyaret ediyorsunuz. Gerçek güvenlik istiyorsanız her biri için karışık ve eşsiz parolalara ihtiyaç duyarsınız. PasswordMaker programı işte bu aşamada istediğiniz güvenliği sunuyor. Sahip olduğu SHA-256 kriptografik karıştırma işlevi sayesinde karışık parolalar yaratıyor. Oluşturulan tüm parolalara bir uzman parolası ile ulaşabiliyorsunuz. İsterseniz bunların her biri için ayrı bir uzman parolası girebilirsiniz.

Programı indirip kurduktan sonra çalıştırın. Öncelikle uzman parolanızı yaratın. Oluşturulan tüm parolalar için aynı parolayı kullanabilirsiniz. Uzman parolası, güvenlik sebepleri yüzünden kaydedilmemektedir. Bu yüzden hepsi için tek parola kullanmak doğru olur.

URL gibi bir anahtar kelime girin ya da oluşturulan parolayı ilişkilendirmek üzere bir sözcük girin. Sonra rastgele bir espri oluşturun. Bu espriyi oluşturmak isteğe bağlıdır. Bunu yaparak daha güvenli parolalar oluşturabilirsiniz. Ardından parolanız oluşturulacaktır. Bu parolayı kullanmak istediğiniz yere kopyalayıp yapıştırabilirsiniz. Parolanın yazılı olduğu yer birkaç saniye içinde silinecektir.