PDF Freeze

PDF Freeze

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 474
  • DOSYA BOYUTU 5.92 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici PDFArea Software

PDF dosyalarınızın içindeki yazıların ve resimlerin kopyalanmasını engellemek için bu programı deneyebilirsiniz.

PDF dosyalarının içerisinde yer alan yazıların ve resimlerin kopyalanarak başkaları tarafından kullanılması yaşanan en büyük sorunlardan bir tanesi. Zira PDF'lerin içerisindeki kodlama nedeniyle yazılarınız ve resimleriniz tanımlı olarak geliyorlar ve direkt olarak seçerek kopyalamak mümkün hale geliyor. Bu da hazırladığınız işlerin başkaları tarafından anında çalınmasını sağlıyor.

PDF Freeze programı tam da bu ihtiyaca yönelik olarak üretilmiş bir program ve PDF dosyalarınızdaki bu tanımlı alanları kaldırarak hepsinin tek bir blok resim haline gelmesini sağlıyor. Böylece PDF dosyalarınızı açan kişiler yine içeriklerinizi görebiliyorlar ancak fareleri ile yazıları seçmek istediklerinde herhangi bir seçim yapamıyorlar. Geriye tek çare yazıyı yeniden yazmak olarak kalırsa bununla da uğraşmak istemediklerinden pek çok uzun metinli dökümanınızı bu yöntemle koruyabilirsiniz.

Elbette bu yöntem de dosyalarınızın tamamen korunacağını garanti etmemekte ancak pek çok kullanıcının bu kadar uzun kopyalama ve yeniden yazma işlemi ile uğraşmayacağına emin olabilirsiniz.