Pinger

Pinger

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 446
  • DOSYA BOYUTU 0.27 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Stelios Gidaris

Pinger sayesinde hem sunuculara hem de yerel ağdaki bilgisayarlara ping gönderebilirsiniz.

Pinger programı, Windows işletim sistemli bilgisayarlar için hazırlanmış bir uygulama ve uzakta bulunan sunucular üzerinden testler yapabilmeniz için onlara ping gönderen bir program olarak karşımıza çıkıyor. Hem ücretsiz olması, hem de kararlı bir şekilde çalışması sayesinde bu iş için kullanılacak pek çok programın önüne geçiyor. Aynı zamanda sahip olduğu kullanışlı arayüz sayesinde ağ işlemlerinden pek anlamayan kullanıcıların bile kolayca ping gönderme işlemleri yapabilmesini sağlıyor.

Hem IP adresi girerek, hem domain adını girerek hem de bilgisayar adını girerek ping atabilen program, böylece internet üzerinden göndereceğiniz pinglerin yanında yerel ağlar üzerindeki bilgisayarlara da ping göndererek çalışıp çalışmadıklarını ya da ağ bağlantılarında bir sorun olup olmadığını gösterebiliyor.

Timeout değerlerini dilediğiniz gibi belirleyebilir ve aynı zamanda ping raporlarını bir yazı dosyasına otomatik olarak kaydettirebilir, böylece daha sonra raporlara dönerek inceleme yapabilirsiniz. Maalesef otomatik olarak sürekli ping göndermeyen programda pingleri göndermek için her defasında Ping butonuna basmanız gerekiyor.

Herhangi bir kurulum gerektirmemesi sayesinde dilediğiniz bilgisayara hemen taşıyabilir ve o bilgisayardan programı çalıştırarak işlemlerinize de devam edebilirsiniz.