Pretty Reports

Pretty Reports

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 4,087
  • DOSYA BOYUTU 9.63 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Grega Loboda

Pretty Reports sayesinde hem işleriniz hem de eğitiminiz için gereken raporları kolayca hazırlayabilirsiniz.

Pretty Reports programı, sık sık raporlar hazırlamak zorunda olanların deneyebilecekleri ücretsiz rapor hazırlama programlarından bir tanesi ve yeterince kolay kullanımı sayesinde istediğiniz niteliklere sahip raporlar elde edebiliyorsunuz.

Rapor tasarımlarından tutun da değişken tanımlamaya, OLE DB veritabanı ile veri setleri tanımlama, girdi maskesi gibi oldukça teknik konulara kadar çeşitli alanlarda raporlarınızı en rahat şekilde hazırlayabilirsiniz.

Etiketler, ifade tabloları, resimler, zengin medya öğeleri, grafikler ve çok daha fazlasını raporlara eklemenin oldukça kolay olduğunu söyleyebilirim. Program her türlü alandaki raporları hazırlamak için üretildiğinden bazı teknik konulara yabancı olabilirsiniz ancak bir süre sonra kendi ihtiyacınızı görecek olan özelliklere aşina olacaksınız.

Pascal scriptlerini de destekleyen program, böylece scriptlerle çalışmak isteyenlere de kolaylık tanıyor. Rapor görüntüleme aracı sayesindeyse hazırladığınız raporların nasıl çalıştığını görebilirsiniz. PDF dışarı aktarma özelliği sayesinde tabii ki raporları PDF olarak saklamak da mümkün. Seveceğiniz bir program olduğuna inanıyorum.