Private Photo Vault

Private Photo Vault

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 98
  • DOSYA BOYUTU 13.00 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici William Sidell

Private Photo Vault uygulamasını kullanarak Android cihazlarınızdaki fotoğraf ve videolarınızı meraklı gözlerden saklayabiliyorsunuz.

Private Photo Vault uygulaması, Android akıllı telefon ve tablet kullanıcılarının mobil cihazlarında yer alan fotoğrafları, videoları ve albümleri kolayca saklayabilmek için kullanabilecekleri ücretsiz bir güvenlik uygulaması olarak karşımıza çıktı. Çok sayıda işlevi sorunsuz bir şekilde sunabildiği için cihazınızı karıştırabilecek kişilere karşı oldukça etkili bir şifre koruması sağladığını da belirtmek gerek.

Uygulamanın çift katmanlı şifreleme yapısı sayesinde, hem galerinizin kendi uygulamasını şifreyle koruma altına alabiliyor, hem de teker teker fotoğrafları şifreleyebiliyorsunuz. Böylece oldukça geniş bir güvenlik düzenleme imkanına ulaşmak mümkün oluyor. Fakat uygulamanın tek yapabildiği şey bu şifreleme işlemleri de değil.

Eğer birisi şifreyi yanlış bilir ve galeriye sızmaya çalışırsa, uygulama o kişinin fotoğrafını gizlice çekiyor ve daha sonra güvenli olarak belirlediğiniz bir e-posta adresine o kişinin fotoğrafı ile GPS konumunu gönderiyor. Böylelikle çalınma, kaybolma gibi durumlarda başkalarının mobil cihazınızdaki verileri görmesine engel olabiliyorsunuz.

Yanıltıcı galeri özelliğine de sahip olan uygulama, illa ki fotoğraflarınızı görmek isteyen birisi olursa onu kırmadan bir sahte şifre vermenize ve bu şifreyle sadece belli başlı fotoğrafları görebilmelerine müsaade ediyor. Dolayısıyla hem bir kaç göstermelik fotoğrafla size gelen ricaların üstesinden gelebiliyor hem de gerçek fotoğraflarınızı güven içerisinde tutabiliyorsunuz.

Fotoğraflarınızı görüntüleme işlemlerini birer slayt şov haline getirebilen uygulamanın herhangi bir galeri uygulamasından kullanım anlamında farkı da bulunmuyor. Sık sık mobil cihazınızın kurcalanmasından rahatsızsanız denemeden geçmemeniz gerektiğini düşünüyorum.