Privatefirewall

Privatefirewall

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 10,731
  • DOSYA BOYUTU 3.58 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Privacyware

Privatefirewall size veri hırsızlığına karşı ek güvenlik sağlayan bir güvenlik duvarı yazılımıdır

Privatefirewall kullanıcılara internet bağlantısı denetleme olanağı sağlayan ücretsiz bir güvenlik duvarı veya diğer adıyla firewall yazılımıdır. 

Günümüzde interneti her türlü bilgiyi paylaşmak ve bilgi edinmek için kullanmaktayız. Bu elde edilen ve paylaşılan bilgilerin arasında oldukça özel ve hassas kişisel bilgiler de yer alıyor. İnternet üzerinde yaptığımız alışverişlerimizde kullandığımız kredi kartı şifreleri ve adres, kimlik bilgileri kötüye kullanılabilecek niteliktedir.Bu bilgiler hacker gibi bilgisayarımıza izinsiz erişim sağlayan kişilerin eline geçebiliyor.

Genelde bilgisayarımıza bilgimiz haricinde sızan kötü amaçlı yazılımlar aracılığıyla gerçekleştirilen kişisel bilgi hırsızlığını engellemek için tek başına antivirüs yazılımları yeterli olmamaktadır. Yeni çıkan bir virüs karşısında anında koruma sağlayamayan antivirüs yazılımlarının bu açığını Privatefirewall gibi bir güvenlik duvarı kullanarak kapatabiliriz.

Privatefirewall internet bağlantımızı sürekli olarka izler ve bize interenetten bilgi almak isteyen veya dışarı bilgi göndermek isteyen yazılım ve hizmetler hakkında bilgi verir. Bu sayede bilgisayarımızdan bilgi çalınmasına aracı olan, antivirüs yazılımları tarafından tespit edilemeyen yazılımların farkına vararak engelleyebiliriz.

Privatefirewall uygulamalara özel kurallar belirlemenize de imkan tanıyor. Eğer bir uygulamanın güvenli olduğundan şüphe duyuyorsanız önceden bu uygulamanın internet erişimini kapatabilir ve risk almaktan kurtulursunuz.