Ratool

Ratool

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 5,823
  • DOSYA BOYUTU 0.39 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Velociraptor

USB disklerinizdeki verilerin güvenliğini ve erişimlerini kontrol altına almak için kullanabileceğiniz basit ancak etkili bir araç.

Ratool programı, bilgisayarınıza taktığınız USB girişli çıkarılabilir disklerin yönetimini çok daha kolay hale getirebilen ücretsiz ve çok basit bir arayüze sahip olan kullanışlı bir program. Programın temel amacı USB depolama aygıtlarına dair işlemleri daha hızlı hale getirmek ve aynı zamanda bunu yaparken güvenliğinize de katkı sağlamak. Veri hırsızlıklarının oldukça popüler olduğu şu günlerde taşınabilir cihazlarınızda yer alan verilerin güvenliğini sağlamak zaman zaman zor olabiliyor ve Ratool gibi basit araçlar sayesinde bu işlemler daha basit hale getirilebiliyor.

USB'de takılı olan diskteki verilerin kopyalanmasının engellenmesi, diskin açılmasının engellenmesi, sadece okuma izni verilmesi gibi USB diskteki verilerin düzenlenmesini kısıtlayıcı imkanlar sayesinde flaş disk veya taşınabilir sabit disk gibi cihazlardaki bilgileriniz üzerindeki tüm yetkiler sizde olabiliyor.

Pek çok diğer benzer programın maalesef kolay kırılabilir olması nedeniyle tercih edebileceğiniz uygulama, bir kere engellenen veya izinleri değiştirilen USB disklere yeniden erişim sağlamak için belirleyeceğiniz şifreyi gerektiriyor ve böylece benzer başka programlarla kilitleri açmak mümkün olmuyor. Belirlediğiniz şifre olmadan cihazlara bir daha erişim sağlamak imkansız olacağı için bu konuda dikkatli olmanızı da elbette öneriyorum.

Sık sık önemli bilgilerini taşınabilir disklerde barındıranların bilgisayarlarında bulundurmaları gereken programlardan birisi olduğuna inanıyorum.