Secure Wipe

Secure Wipe

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 3,400
  • DOSYA BOYUTU 0.07 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Pinellas CodeWorks

Secure Wipe uygulaması ile Android cihazınızdaki silinmiş dosyaları tamamen, geri dönülemez şekilde ortadan kaldırabilirsiniz.

Android akıllı telefon ve tabletlerin factory reset yani fabrika ayarlarına sıfırlama seçeneği her ne kadar hafızada bulunan tüm dosyaları silse de bu dosyaların kolayca geri döndürülebildiği geçtiğimiz günlerde ortaya çıkmıştı. Dolayısıyla cihazını bir başkasına vermek ya da satmak isteyenlerin kötü niyetli kişilerle karşılaşmaları durumunda tüm kişisel verilerini de o kişilere teslim ettikleri bir gerçek. Secure Wipe ise kullanıcıları bu durumdan korumak ve tüm verilerin tamamen temizlenebilmesini sağlamak için hazırlanmış etkili bir araç.

Uygulama ücretsiz olarak sunuluyor ve herkesin kolaylıkla kullanabileceği bir arayüze sahip. Ancak silme işleminin hiç bir şekilde geri dönüşü olmaması sebebiyle dikkatli bir şekilde kullanmanızı öneriyorum. Ayrıca işlemin oldukça uzun bir vakit alması nedeniyle telefonunuzu şarja taktıktan sonra dosya silme operasyonuna başlamanız daha iyi olacaktır.

Fakat uygulamanın dosya silme için değil silinen dosyaları silmek için hazırlandığını da akıldan çıkarmamak gerek. Telefonunuzun hafızasındaki boş alanları tamamen boş hale getiren ve silinmiş dosya artıklarını temizleyen uygulama direkt olarak dosya silme yetkisine sahip değil. Bu nedenle telefonunuzu sıfırladıktan sonra yahut diğer dosya yöneticileri ile dosyalarınızı sildikten sonra bu silinen dosyaları tamamen silmek için kullanmanız gerekiyor.

Uygulamanın ücretsiz sürümü SMS mesajları, telefon arama kayıtları gibi bölgeleri temizlemiyor fakat fotoğraflar, videolar, ses kayıtları gibi verileri tamamen ortadan kaldırıyor. Profesyonel sürümü alacak olursanız veritabanı ve log kayıtlarını silme yeteneklerine de erişebilirsiniz.