Simple Website Blocker

Simple Website Blocker

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 1,057
  • DOSYA BOYUTU 2.80 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici SecurityXploded Inc

Simple Website Blocker, kullanıcıların istedikleri web sitelerini engelleyebilecekleri basit bir güvenlik programıdır.

Simple Website Blocker, kullanıcıların kendi belirleyecekleri web sitelerini engelleyebilecekleri ve engelini kaldırabilecekleri oldukça kullanışlı bir güvenlik programıdır.

Özellikle çocuklarının internet üzerinde belirli sitelerde gereğinden fazla vakit geçirmemesini isteyen ebeveynler için oldukça yararlı olabilecek programın kullanımı da oldukça basittir.

Aynı anda birden fazla web sitesini engellemenize olanak sağlayan program, kullanıcılar tarafından belirlenen tüm web sitelerine erişimi kesebilir.

Engellenmiş olan tüm web siteleri düzgün ve sıralı bir liste üzerinde görüntülenmektedir. Daha sonra kullanıcılar liste üzerinde yer alan engellenmiş sitelerin engelini kaldırabilirler.

Ayrıca liste üzerinde yer alan engellenmiş sitelerin kaç gündür engelli olduğu bilgisi de liste üzerinde yer almaktadır. Bu sayede bir alan adını ne kadar süreliğine engellemiş olduğunuzu görebilirsiniz.

Simple Website Blocker'ın bir diğer avantajı da sisteminizde yüklü olan Google Chrome, Firefox, Internet Explorer ve Safari gibi popüler internet tarayıcılarıyla uyumlu şekilde çalışmasıdır.

Programın görünen tek eksikliği bir şifre koruma özelliğine sahip olmamasıdır. Şifre koruma özelliğine sahip olmadığı için programa bilgisayarı kullanan tüm kullanıcılar erişim şansına sahip olabiliyor.

Genel olarak baktığımız zaman artıları ve eksileri bulunan program basit yoldan web sitelerini engellemek için kullanıcılara geçerli bir çözüm sunuyor olsa da güvenlik konusunda sınıfta kaldığını söylemem gerekiyor.