Smart DNS Changer

Smart DNS Changer

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 11,544
  • DOSYA BOYUTU 4.72 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici RentAdviser

Smart DNS Changer programı sayesinde internet erişiminizdeki kısıtlamaları kaldırabilir, yahut daha güvenli bir şekilde internet kullanmaya devam edebilirsiniz.

Smart DNS Changer programı, her ne kadar adına bakıldığında sadece bir DNS değiştirme programı gibi görünse de aslında çok daha fazlasını yapabilmenize olanak tanıyan bir internet güvenliği yönetim programı. Zira programın içerisinde bulunan tüm araçlar ücretsiz olarak sunuluyor ve bunlar arasında şu araçlar yer alıyor:

  • DNS değiştirici
  • Proxy değiştirici
  • MAC adresi değiştirici
  • Çocuk güvenliği

Programın arayüzü ilk alışma sürecinde biraz karmaşık gelebilse de biraz vakit geçirildiğinde tüm istediğiniz araçlara hemen ulaşabileceğiniz şekilde düzenlenmiş. Bahsettiğimiz bu araçlara kısaca değinecek olursak tam işlevleri hakkında kesin fikir sahibi olabilirsiniz.

DNS değiştirme aracı sayesinde yasaklanmış internet sitelerine çok daha kolay bir şekilde erişim mümkün hale geliyor. Ancak bunun tam tersi şekilde, kendinizi ve ailenizi yasaklı sitelerden koruyabilmek ve ayrıca uygunsuz içerikleri de engelleyebilmek için güvenlik filtrelerine sahip DNS adresleri kullanmanız da mümkün. DNS ayarlarının kullanıcılara özgürlük vermesinin yanında onları zararlı sitelerden de koruyabilmeleri nedeniyle programdaki bu seçeneği beğeneceğinize inanıyorum.

Proxy değiştirme aracı ise ülkemize yasaklı olan internet sitelerine erişim için kullanabileceğiniz araçlardan bir tanesi ancak maalesef sadece Internet Explorer üzerinde etkili olduğu için diğer web tarayıcılarını kullanan takipçilerimiz başka çözümler arama ihtiyacı hissedebilirler.

MAC adresi değiştirici ise programın en işe yarar araçları arasında. Eğer bulunduğunuz ağ üzerinde bilgisayarınız engellendiyse ve bu IP üzerinden değil direkt olarak MAC adresi üzerinden yapıldıysa, MAC adresini değiştirerek engelden kurtulabilirsiniz. MAC adresi temel olarak bilgisayarınızın ağ donanımının kimlik kodu olmaktadır ve bu kimliği değiştirerek yeniden ağda internet erişimine kavuşabilirsiniz.

Çocuk güvenliği aracı sayesinde bilgisayarınız üzerindeki farklı kullanıcılara farklı DNS ve internet ayarları atayabilirsiniz. Kısaca açıklamak gerekirse, Windows hesapları içerisindeki yönetici hesabına maksimum yetki verirken, sınırlı kullanıcı hesaplarına filtreli DNS seçenekleri koyabilir, böylece sizin dışınızdaki kullanıcıların zararlı içeriklere erişimini engelleyebilirsiniz.

Eğer tam bir internet bağlantısı yönetimi programı arıyorsanız Smart DNS Changer'a kesinlikle göz atmayı unutmamanızı öneriyorum.