SMS GELMESİN

SMS GELMESİN

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 6,251
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Telekomder

SMS GELMESİN, reklam smsleri gönderen firmaları tek tıkla engelleyebileceğiniz harika bir web sitesi.

SMS GELMESİN, cep telefonunuza isteğiniz dışında ısrarla gönderilen reklam içerikli smsleri engellemek için kullanabileceğiniz oldukça faydalı bir web servisi. Telekomder’in sosyal sorumluluk projesi kapsamında hazırladığı web sitesinde firmaları kategorilerden rahatlıkla bulabiliyor ve o firmadan reklam sms almayı anında durdurabiliyorsunuz.

1 Mayıs 2015 itibariyle yürürlüğe girecek kanun gereği firmalar artık cep telefonlarımıza üyeleri, müşterileri olmadığımız halde gönderdikleri smsleri sorarak veyahut hiç göndermeyecekler. Benim gibi tatil sezonu geldiğinde otel önerileri ve müşterisi olmadığım halde pizza siparişi reklamları içeren smsleri sıklıkla alıyorsanız artık almayacağınız anlamına geliyor. Telekomder de bu durumdan şikayetçi olan insanlar için bir web sitesi hazırlamış ve 1 Mayıs öncesi hizmete açmış.

SMS GELMESİN adıyla karşımıza çıkan web sitesi sayesinde reklam mesajı almak istemediğiniz firmaları işaretleyebiliyorsunuz. Firmaları rahat bulabilmemiz için kategoriler de yerleştirilmiş. Alışveriş, gıda, otel, internet siteleri gibi en çok reklam mesaj gönderen firmalara rahatlıkla erişebiliyorsunuz. Reklam mesajı alımını durdurmak içinse tek yapmanız gereken firma logolarının altına yerleştirilmiş “X” işaretine tıklamak. Tabii ki bunun öncesinde Tüketici Giriş butonuna tıklayarak öncelikle ücretsiz bir kaydınızı oluşturmanız ve sonrasında giriş yapmanız gerekiyor.

Telekomder SMS GELMESİN web sitesinde farklı kategorilerde yüzlerce firma yer alıyor. Bu firmalardan tarafınıza gönderilen reklam smslerini çoklu seçim yaparak tek seferde de engelleyebiliyorsunuz. Gösterilen firmalar arasında size sms göndereni bulamıyorsanız firma adını girebileceğiniz bir alan da mevcut.

Olur olmadık zamanda gelen reklam smslerinden bıktıysanız kanun yürürlüğe girine kadar SMS GELMESİN web sitesi ile buna sona verebilirsiniz.