SongArc

SongArc

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 463
  • DOSYA BOYUTU 41.00 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici SongArc

SongArc, Windows Phone'un beğenilen oyunları arasında ve müzik türünü sevenler için eşsiz bir yapım.

SongArc, Windows tabanlı tablet ve bilgisayarımda oynadığım en eğlenceli oyunlar arasında. Her an her yerde müzik dinlemeyi seven biri olarak oyunu oldukça beğendim. Oynanış olarak Guitar Hero oyununa oldukça benzense de kesinlikle sıradan bir oyun olmamış ve oynarken büyük keyif veriyor.

Boş zamanınızda kafa yormadan oynayabileceğiniz oyunlar arasına atmanızı önerdiğim bir yapım olan SongArc, ilk olarak Windows Phone platformunda karşımıza çıktı ve kısa zamanda milyonlara ulaşmayı başardı. Hal böyle olunca şirket oyununu diğer platformlara taşıma kararı aldı ve şu anda tüm platformlarda indirilebilir durumda. Ücretsiz olması ve rahatsız edici reklamlar içermemesi de sevindirici.

Popüler müzik oyunlarından biri olan SongArc’ın beğendiğim diğer bir yanı da mobil ile aynı arayüze ve oynanışa sahip olması oldu. İlk olarak Android cihazımda denediğim oyunu Windows cihazımda da rahatlıkla oynayabildim. Tabii ki Windows tablet veya dokunmatik ekranlı Windows cihazda oynamanın çok daha rahat olduğunu söylemem gerek. Fazla uzatmadan oynanışa ve oyundaki amaca geçmek istiyorum. Müzik seçiminizi yaptıktan sonra oyun başlıyor ve arka planda çalmaya devam ederken karşınıza ekranın farklı noktalarından fırlayan renkli ve farklı şekillerde notalar geliyor. Notalar müziğin ritmine göre değişiklik gösteriyor ve notalara dokunarak çalan şarkıya ayak uydurmaya çalışıyorsunuz. Tahmin edeceğiniz üzere seçtiğiniz müziği göre oyunun zorluğu değişiyor. Çok hareketli bir müzik seçer ve oyuna başlamadan zorluk seviyesini kahramana getirirseniz son derece zorlayıcı bir oyun ile karşı karşıya kalıyorsunuz ve refleksleriniz daha çok ön plana çıkıyor.

SongArc’ın Windows 8 sürümü hem tablet hem de klasik masaüstü bilgisayar üzerinden oynanabiliyor. Ancak fare ile oynamanın ekrana dokunarak oynamaktan çok daha zor ve keyifsiz olduğunu bir kez daha söylemek istiyorum. Bunun dışında oyun gerçekten eğlenceli ve boş zamanlar için ideal.