SpyShelter Firewall

SpyShelter Firewall

kullanıcı
  • Lisans DENEME SÜRÜMÜ
  • TOPLAM İNDİRME 226
  • DOSYA BOYUTU 7.86 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici SpyShelter

SpyShelter Firewall ile internet bağlantınızı denetleyebilir ve güvenlik tehditlerini engelleyebilirsiniz

SpyShelter Firewall bilgisayarınızın internet üzerindeki veri alış verişini kontrol edebilen bir firewall yani güvenlik duvarı yazılımıdır.

Güvenlik duvarları temel olarak bilgisayarınıza gelen ve giden bağlantıları denetlerler. Bilgisayarınızdaki yüklü programlar veya hizmetlerin bazıları doğal işleyişlerinin bir sonucu olarak interneti kullanırlar. Örneğin Skype ile sesli veya görüntülü iletişim yapabilmek için internet üzerinden veri göndermek ve veri almak gereklidir. Fakat Skype örneğindeki bilinen bir programın aksine kaynağını bilmediğimiz veya bilgisayarımıza bilgimiz ve isteğimiz dışında bir program sızdığında duurum değişmektedir. Bu gibi durumlarda doğal olarak şifrelerimizin ve kişisel bilgilerimizin güvenliği için bu yazılımların aktivitelerini denetlememiz gereği oluşmaktadır.

İşte SpyShelter Firewall bu internet bağlantısı izleme ve internet bağlantısı denetleme ihtiyaçlarını karşılayan bir yazılımdır. Program bilgisayarımızdaki dosyaların, programların, hizmetlerin veya casus içeriklerin veri trafiklerini izleyerek bize aktiviteleri hakkında bilgi verir ve gerektiğinde de bu yazılımların ve içeriklerin internet üzerinde yaptığı veri iletişimlerini engelleme imkanı verir. Bu sayede kişisel bilgilerimizin çalınmasını önleyebilir, bankacılık işlemleri veya sosyal medya hesaplarımızı açma gibi şifreli işlemlerde şifrelerimizi koruyabiliriz.

SpyShelter Firewall ayrıca casus yazılımların web kameramıza, ekran görüntümüze ve bilgisayar seslerimize ulaşmasını da engeller. Keylogger ve pano takibi yazılımlarının da önüne geçen SpyShelter Firewall programını farklı temalarla kişiselleştirebiliyoruz.