Top Gear: Race the Stig

Top Gear: Race the Stig

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 323
  • DOSYA BOYUTU 62.00 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici BBC Worldwide

Top Gear: Race the Stig oyununda Top Gear'ın efsane sürücüsü Stig ile kafa kafaya yarışıyorsunuz.

Top Gear: Race the Stig, BBC kanalında yayınlanan dünya çapında milyonlarca izleyicisi bulunan tv programı Top Gear’ın mobil oyunu ve farklı platformlarda seri halinde karşımıza çıkıyor. Top Gear’ın gizemli sürücüsü Stig ile teke tek kapışma fırsatı sunan oyun bildiğimizi sonsuz koşu oyunlarının çizgisinde ancak ilginç bir şekilde içerisine çekiyor.

Yarış oyunlarına ilgi duyan her yaşta oyuncunun beğenerek oynayacağını düşündüğüm Top Gear: Race The Stig oyununda popüler tv programının en beğenilen araçlarını sürme şeferine erişiyoruz. Klasik, spor, polis arabası dahil onlarca seçeneğimiz var. Tabii ki ilk etapta içlerinden en yavaşı ile oynuyoruz ve yarışlarda gösterdiğimiz üstün performans neticesinde diğerlerini satın alıp yarışabiliyoruz.

Olabildiğince dar sokaklarda trafiğin yoğun olduğu vakitte yarıştığımız oyunda hedefimiz Top Gear’ın profesyonel sürücüsü Stig’i yenip onun yerine geçmek. Yarış esnasında ensemizde takip eden efsane sürücüyü geride bırakmak hiç kolay değil. En ufak hatamızı kolluyor ve yanlış hareketimizde affetmiyor.

Oyun esnasında topladığımız altınları yeni bir aracın kilidini açmak veya kaskımızı değiştirmek için kullanıyoruz. Tabii ki başarılı yarış çıkardığımız vakit elde ettiğimiz aşılması güç puanı arkadaşlarımızla paylaşıp onlara meydan okuma şansına da sahibiz.

Sonsuz koşu oyunlarını sıklıkla oynuyorsanız oynanış hem hoşunuza gidecek hem de alışmakta zorlanmayacaksınız. Klasik yarış oyunlarında gördüğümüz sağda solda butonlar bu oyunda yer almıyor. Bunun yerine kaydırma hareketini uygulayarak aracımızın kontrolünü sağlıyoruz. Bu noktada oyunun kolay olduğunu düşünebilirsiniz ancak yolun dar olması, trafiğin vızır vızır işlemesi ve durma lüksümüzün olmaması kolaylık kavramını ortadan kaldırıyor.