Trend Micro Heartbleed Detector

Trend Micro Heartbleed Detector

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 266
  • DOSYA BOYUTU 0.38 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Trend Micro

Trend Micro Heartbleed Detector ile herhangi bir sitenin Hearbleed açığından etkilenip etkilenmediği öğrenebilirsiniz.

Trend Micro Heartbleed Detector, herhangi bir web sitesinin Heartbleed açığından etkilenip etkilenmediğini öğrenmeniz için hazırlanmış bir Chrome uygulamasıdır. Açık kaynak kodlu güvenlik protokolü OpenSSL’in güncel sürümünü kullanmayan web sitelerini bu uygulama aracılığıyla görebilirsiniz.

Sizi Heartbleed açığından etkilenen web sitelerinden uzak tatarak, kişisel verilerinizin güvende kalmasına yardımcı olan bu uygulamanın kullanımı son derece basit. Chrome uygulamasını tarayıcınıza ekleyin. Web sitenin adresini yazın ve “Check Now” butonuna tıklayın. Hepsi bu kadar! Kısa sürede gerçekleşen sorgulama sonrası o sitenin güvenli olup olmadığını gösteren uyarı ile karşılaşıyorsunuz. Eğer site güvenli ise “You are safe to visit this website” uyarısını alıyorsunuz.

Eğer Google Chrome kullanıcısı iseniz bu ufak boyutlu uygulamayı tarayıcıya ekleyerek bu önemli güvenlik açığından uzak durabilir, güvende olduğunuzu bilerek işlemlerinizi gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz. Eğer Android’li cihazınızın bu açıktan etkilenip etkilenmediğini öğrenmek istiyorsanız uygulamanın mobil sürümünü yükleyip, cihazınızı taratabilirsiniz.

YORUMLAR