TrendProtect

TrendProtect

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 222
  • DOSYA BOYUTU 2.45 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Trend Micro

Web sitelerinden gelen tüm tehlikelere karşı koruma sağlayan TrendProtect, Internet Explorer tarayıcısıyla ziyaret edilen siteleri inceleyerek zararlı siteleri Google, MSN ve Yahoo arama sonuç sayfalarında ikonlarla gösteren bir güvenlik yaz

TrendProtect kullanıcıları zararlı sitelerden ve internettki gizli tehlikelerden koruyan ücretsiz bir tarayıcı eklentisidir. Internet Explorer 6 ve 7 tarayıcılarına kurulabilen eklenti Google, MSN, ve Yahoo arama sonuçlarındaki güvenlik trendlerini takip ederek en güncel tehditlere karşı korunmanızı sağlar.

TrendProtect milyarlarca siteden oluşan database'ini oluştururken içerik kategorileri, site itibarı, sayfa itibarı ve phishing taraması gibi başlıkları kullanır. Daha sonra arama sonuçlarının yanına sitenin güvenlik durumuyla ilgili ikonlar koyarak sizi bilgilendirir. İsteyerek ya da istemeyerek zararlı ve virüs içeren bir siteye girdiğinizde program sizi uyararak virüs taraması yapmanızı öneriyor. Bu sayede sisteminize sızan zararlı yazılımlardan anında kurtulabiliyorsunuz.

Önemli! Program şimdilik Microsoft Internet Explorer 6 ve 7 ile çalışmaktadır. Mozilla, Firefox ile uyumlu sürüm daha sonra yayınlanacaktır.