USBDLM

USBDLM

kullanıcı

USBDLM programını kullanarak USB sürücülere taktığınız cihazlara belirlediğiniz sürücü harfinin atanmasını sağlayabilirsiniz.

USBDLM programı Windows kullanıcıları için hazırlanmış bir USB sürücü harfi belirleme uygulaması. Windows işletim sistemi taktığınız her bir USB sürücü için belirleyeceği sürücü harflerini otomatik olarak seçmekte ve o an varolan diğer aygıtlara göre en uygununu belirlemekte. Ancak bazen kullanıcılar kendi belirledikleri harflerin otomatik olarak tanımlanmasını isteyebiliyorlar ve bunu Windows içerisinden yapmak oldukça zahmetli.

Bunun yanında, zahmete katlanarak kendiniz yaptığınızda ise her cihaz taktığınızda aynı şeyi baştan yapmanız gerekiyor ve bir süre sonra bu can sıkıcı olabiliyor. USBDLM uygulaması sürekli olarak USB sürücülere aynı sürücü adının verilmesini sağlayarak sizi büyük zahmetten kurtarabiliyor.

Aynı zamanda, Windows XP kullanıcıları bir ağa bağlılarsa ve o sürücü adı ağ için kullanılıyorsa Windows yine de o adı USB sürücüsüne verecektir ve bu da sürücüyü görüntüleyememenize neden olacaktır. Bu sıkıntıyı aşmak için de kullanabileceğiniz USBDLM özellikle Windows XP'de sık karşılaşılan bu duruma karşı iyi bir araç durumunda.

Özel ve eğitim amaçlı olarak kullanımlarda tamamen ücretsiz olan programı ticari olarak kullanmak isterseniz 30 günlük deneme süresi hiç bir zaman sona ermese de satın almanız gerekiyor.