CPU-Z

CPU-Z

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 368,870
  • DOSYA BOYUTU 3.20 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici CPUID

CPU-Z ile bilgisayarınızdaki işlemci, anakart ve bellekler hakkında ayrıntılı bilgilere anlık olarak ulaşabilirsiniz.

CPU-Z bilgisayarınızın işlemci, anakart ve bellek bilgilerini ayrıntılı bir şekilde size anlık olarak sunan ücretsiz bir sistem aracı. Hem Windows hem de Android platformunda milyonlarca insan tarafından kullanılan CPU-Z indir kullanıcıların cihazları hakkında tüm bilgilere ulaşma fırsatı veriyor. Örneğin bir Android akıllı telefon ya da tablet kullanıcısısınız cihazınızın pil sağlığını CPU-Z indir ile kısa süre içerisinde öğrenebilirsiniz. Cihazınızın IME numarasını bilmiyorsanız CPU-Z indir sayesinde saniyeler içerisinde bu tür bilgilere erişebilirsiniz. Kullanıcılar için ücretsiz olarak yayınlanan CPU-Z yükle, bir dönem oldukça popülerdi. Günümüzde dünyanın dört bir yanında kullanılmaya devam edilen yardımcı program, basit yapısı ile her kesimdem kullanıcı tarafından rahatlıkla kullanılabiliyor.

CPU-Z Özellikleri

CPU-Z, sisteminizin bazı ana aygıtları hakkında bilgi toplayan ücretsiz bir programdır:

  • İşlemci adı ve numarası, kod adı, işlem, paket, önbellek seviyeleri
  • Anakart ve yonga seti
  • Bellek türü, boyutu, zamanlamaları ve modül özellikleri (SPD)
  • Her çekirdeğin dahili frekansı, bellek frekansının gerçek zamanlı ölçümü

İşlemcinizin hızını, dahili ve harici çalışma saat hızlarını, türünü, modelini, cache bilgisini, üreticisini, çekirdek voltajını, çarpanlarını, tüm ön bellek düzeylerini size gösteren program bunların yanında anakartınızın modelini ve üreticisini, BIOS özelliklerini, yongaseti ( kuzey ve güney köprüsü ) bilgilerini, bellek kartlarını ve AGP ayrıntılarını sunabiliyor.

Sisteminizin özelliklerini anlık olarak takip edebildiğiniz CPU-Z özellikle overclock (hız aşırtma) tutkunlarının vazgeçilmez programlarından. Program üzerindeki grafik sekmesinden de ekran kartınız ile ilgili bilgilere ulaşmak mümkün. Desteklenen donanım türleri ve modellerine programın üretici adresinden ulaşabilirsiniz.

CPU-Z İndir

Hem Android hem de Windows platformunda ücretsiz olarak yayınlanan CPU-Z indir günümüzde hala ücretsiz olarak dağıtılıyor. Sade tasarımı ve basit kullanımı ile her seviyeden kullanıcıyı gözeten uygulama, hem bilgisayar hem de akıllı telefon ve tabletler hakkında bilgi olmanızı sağlıyor. Yıllardır güncelleme almayan uygulamanın sürümü eski olmasına rağmen hala işlevini başarılı bir şekilde yerine getirmeye devam ediyor. Uygulamayı hemen ücretsiz olarak indirebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.