VeraCrypt

VeraCrypt

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 759
  • DOSYA BOYUTU 7.31 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Mounir IDRASSI

VeraCrypt sayesinde dizin ve sürücülerinizi en kolay yoldan şifreleyebilir, bilgilerinizin güvenliğini sağlayabilirsiniz.

VeraCrypt programı, bilgisayarınızda bulunan verileri korumak için kullanabileceğiniz bir şifreleme uygulaması ve sizin izniniz olmadan bilgilerinize erişim sağlanmasına engel oluyor. İstediğiniz şifreleme algoritmasını kullanabilmeniz ve bu algoritmanın seçeneklerini de değiştirebilmeniz sayesinde değerli olan klasör, dosya ve sürücülerinize erişimi tamamen engelleyebilirsiniz.

Tek yapmanız gereken hangi bölümü şifrelemek istediğinizi belirtmek, şifrenizi girmek ve programın şifreleme işlemini tamamlamasını beklemek. Uygulamanın arayüzünde tüm gerekli açıklamalar ve bilgilendirmeler yer alıyor. Oldukça temiz olan bu arayüz, tamamen ücretsiz olarak kullanıcılara sunuluyor.

Programın tek eksi özelliği, şifrelenmiş sürücü ve bölümlerin doğal olarak biraz gecikmeli olarak açılması. Zira şifrenin çözülmesi için gereken işlem süresini biraz beklemeniz gerekiyor ancak bir defa sürücü açıldıktan ve erişim sağlandıktan sonra herhangi bir performans kaybı olmadan dosyalarınızı kullanabiliyorsunuz.