VSFileEncryptC

VSFileEncryptC

kullanıcı

Bilgisayarınızdaki dosyaları şifrelemek ve gizliliklerini korumak istiyorsanız ücretsiz olan bu programı deneyebilirsiniz.

VSFileEncryptC programı, bilgisayarınızda yer alan döküman ve belgelerin gizliliğinin korunması için kullanabileceğiniz dosya şifreleme programlarından bir tanesi ve ücretsiz olarak kullanılabiliyor. Ancak herhangi bir kullanıcı arayüzü barındırmaması ve komut satırından kullanılması nedeniyle başlarda sorunlar yaşamanız olası. Fakat dosyalarınıza erişmek isteyenlerin de aynı şekilde daha zor bir yoldan dolanması gerektiği için bunun gizliliğinize bir destek olduğunu unutmamak gerekiyor.

Program taşınabilir bir yapıda olduğundan, USB disklerinize bile atabilir ve yanınızda kolayca taşıyabilirsiniz. Tek yapmanız gereken kaynak dosyayı seçmek, hedef konumunu seçmek ve daha sonra hangi şifreleme mekanizmasını kullanmak istiyorsanız onu kullanarak dosyanızı şifrelemek. Desteklenen mekanizmalar arasında şunlar yer alıyor: AES, Blowfish, Twofish, Serpent, Camellia, Skipjack, MARS, Cast—256, IDEA, SEED ve diğer algoritmalar.

Döküman ve dosyalarınızın şifrelemesine ek olarak kendi özel şifrelerinizi de oluşturabilirsiniz ve böylece erişime bir katman daha güvenlik koyabilirsiniz. Programı kullanarak şifrelemeyi kaldırmak için yine programa ve eğer kullandıysanız şifrenize ihtiyacınız var. Deneyimli bilgisayar kullanıcılarının dosyaları üzerinden tam bir güvenlik hakimiyeti sağlayabilmek için kullanabilecekleri programlardan bir tanesi olduğuna inanıyorum.