Windows 8 Firewall Control

Windows 8 Firewall Control

kullanıcı

Windows 8 Firewall Control kişisel bilgi güvenliğinizi korumanıza yardımcı olan bir güvenlik yazılımıdır

Windows 8 Firewall Control kişisel bilgi güvenliği ve internet güvenliğinizi koruma konusunda size yardımcı olan ücretsiz bir güvenlik duvarı ya da firewall programıdır.

Bilgisayarımıza yüklediğimiz uygulamalar, programlar ve hizmetlerin bazıları çalıştıkları sürece internete erişebilmektedirler. Sıkça kullandığımız ve güvendiğimiz internet tarayıcılarımız ve Skype gibi iletişim programları doğal olarak interneti kullanarak veri alışverişi yapmaktadır. Bu tip bildiğimiz veya tanıdığımız uygulamaların haricinde bilgisayarımızı bilinmeyen kaynaklardan yüklediğimiz veya bilgimiz dışında bilgisayarımıza sızmış programlar da interneti kullanabilmektedir. Bu tip kötü amaçlı yazılımlar bilgisayarımızdaki kişisel bilgileri, bankacılık işlemlerinde kullandığımız şifreleri veya hassas olan özel verilerimizi internet aracılığıyla dışarı gönderirler ve büyük risk oluştuururlar.

Windows 8 Firewall Control bu gibi durumlarda dışarıya bilgi sızdıran bu tip yazılımların hareketlerini izlememize ve engellememize yardımcı olan bir yazılımdır. Program bilgisayarınızdan dışarıya doğru giden veya bilgisayarınıza gelen internet trafiğini sürekli denetler ve herhangi bir yazılım bu bağlantı yoluyla bilgi alışverişi yaptığında sizi uyarır. Bu sayede anında tedbir alarak kişisel bilgilerinizin dışarı sızdırılmasını önlersiniz.

Windows 8 Firewall Control uygulamalara özel yapılandırmalar hazırlamanıza da imkan tanır. Böylece istisnalar yaratabilir ve kişiselleştirilmiş güvenlik ayarları oluşturabilirsiniz. Windows 8 Firewall Control engellenen aktiviteler hakkında anlık bildiriler göstermektedir. IPv6 desteğine sahip program Windows Gezgini ile bütünleşerek uygulama izinlerini kolayca yönetmenize de olanak sağlamakta.

Program Windows 8 haricinde Windows 7, Vista ve Windows XP'de de kullanılabilmektedir.