WinMerge

WinMerge

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 7,313
  • DOSYA BOYUTU 6.14 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici WinMerge Developer Team

WinMerge ile metin dosyalarınızdaki farkları belirleyin, fazlalıklardan kurtulun ya da dosyalarınızı eşleyin.

WinMerge açık kaynak kodlu senkronize programı. Görsel text dosyalarındaki farkları bulmanıza ve eşitlemenize yardımcı olmak için tasarlanmış bu yazılım ile metin dosyalarındaki verileri eşleyebilirsiniz. Programı iki metin dosyasını eşitlemek için kullanabileceğiniz gibi, benzer içeriğe sahip metin dosyalarını birleştirip, birden fazla kopyası sabit diskte bulunan dosyaların silinmesini sağlayarak yer açmak içinde kullanabilirsiniz.

Program proje sürümlerinde nelerin değiştiğini belirmeniz veya sürümlar arasındaki değişiklikleri birleştirmeniz gibi konularda son derece kullanışlı.

Program Kullanımı:

Programı kullanmaya başlamak için "Dosya" menüsünden "Aç" komutunu vererek yeni bir birleştirme projesi açın. "Left" ve "Right" kutucuklarından birleştireceğiniz metin dosyalarını seçin. Karşılaştırılacak olan metinler ekranda yan yana açılır. Programla dosya açmak için standart Windows işlemlerinde olduğu gibi sürükle-bırak tekniği de kullanabilirsiniz. Program sadece metin karşılaştırması yapmak için değil, uzun kodlar yazan yazılım geliştiricilerin denetleme aşamasında faydalanabilcekleri bir araç olarak da görev yapabilir.

İki metin dosyası arasındaki farkları görüntülemeye başlamak için "Birleştirme" menüsünden "Sonraki Fark" komutunu verebilir, ya da komutun kısayol tuşu olan Alt+Aşağı Ok tuş kombinasyonunu kullanabilirsiniz. İki metin arasında yapılacak kopyalama işlemleri için de yine "Birleştirme" menüsü altında yer alan komutları kullanmanız gerekiyor.

Programın yazılım geliştiricilere sağladığı kolaylıklardan biriside filtreler. Çalışılan programlama dili ile ilgili kolaylıklar getiren filtre özelliklerini "Araçlar" menüsü altındaki "Filtreler" komutu ile kullanabilirsiniz. Programlla klasör kıyaslama işlemi yapmak için ise "Dosya" menüsünden "Aç" komutunu vererek karşılaştıracağınız klasörleri seçebilirsiniz. Klasörler arasındaki farkı "Comparison result" sütunundan görebilirsiniz.