WinTuning 7

WinTuning 7

kullanıcı
  • Lisans DENEME SÜRÜMÜ
  • TOPLAM İNDİRME 1,463
  • DOSYA BOYUTU 43.01 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici CWTuning Software

WinTuning 7 ile Windows 7 işletim sisteminizin performansını arttırabilirsiniz

WinTuning 7 Windows 7 işletim sistemi için tasarlanmış bir bilgisayar hızlandırma ve optimizasyon programıdır. Program aslında çok sayıda aracı birleştiren bir araç kutusu şeklindedir.

WinTuning 7 gereksiz dosya silme aracı sayesinde bilgisayarınızda yer kaplayan ve Windows 7'yi şişirerek hantallaşmasını sağlayan çöp dosyaları tepit eder ve bu dosyaları temizleyerek hem disk alanı kazandırır hem de bilgisayarınızın daha rahat işlem yapabilmesini sağlayarak performansını arttırır. WinTuning 7 benzer şekilde internet tarayıcılarının oluşturduğu kalıntı dosyaları da temizler. İnternet geçmişi silme aracı sayesinde tarayıcı önbellekleri, çerez dosyaları ve ziyaret edilen sayfalar geçmişi silinebilmektedir. Bu işlem sonucu hem kişisel bilgi güvenliğinizi sağlayabilirsiniz hem de internet hızlandırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. 

WinTuning 7'nin bir diğer önemli özelliği başlangıç programlarını ayarlama seçeneğidir. Bu araç sayesinde Windows ile başlayan programları denetleyebilir, gereksiz olanları devre dışı bırakabilirsiniz. Böylece Windows 7'nin açılışını kontrol altına alabilir ve açılış hızlandırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

WinTuning 7 bilgisayarınızda yüklü olan programları denetleyerek program güncellemelerini kontrol etme özelliğine de sahiptir. Bu araç sayesinde bilgisayarınızda en güncel programların yüklü olduğundan emin olabilirsiniz ve güncel sürümlerin getirdiği performans artışlarından faydalanabilirsiniz.

Program Windows boot seçeneklerini düzenlemeye de imkan vermektedir. Bilgisayarınızda Windows 7'den başka işletim sistemleri yüklüyse bilgisayar açılışında boot ekranında listelenen işletim sistemlerinin isimlerini değiştirebilir, listelenme süresini belirleyebilir ve listelenme sıralarını değiştirebilirsiniz.

WinTuning 7'nin çok sayıdaki araçlarından bir diğeri de otomatik bilgisayar kapatma aracıdır. Bu araç sayesinde bilgisayarınızın belirleyeceğiniz bir süre sonunda otomatik olarak kapatılmasını sağlayabilirsiniz.