WPSApp

WPSApp

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 1,805
  • DOSYA BOYUTU 4.20 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici TheMauSoft

WPSApp uygulaması ile çevrenizdeki modemlerin WPS özelliğinin açık olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

WPSApp uygulamasını kullanarak Android cihazlarınızdan WPS destekli modemlerin listesini görebilir, modeminizin güvenliğini test edebilirsiniz.

WPS destekli modemler, uzun ve karmaşık şifreler yerine sadece sayılardan oluşan daha kısa şifreler ile bağlantı kurabilmenizi sağlıyor. Modeminizde bu özellik varsa ve açık konumdaysa, güvenlik anlamında riskli durumda olabilirsiniz. Önceden belirlenmiş 8 basamaklı bir PIN numarası sunan WPS özelliği, internet üzerinden kolayca bulunabilir şifreler oluyor. Bu özelliği kullanmasını bilen bazı kişiler, modeminize kolayca erişerek hem internet bağlantınıza ortak olabilir hem de kişisel verilerinizin güvenliğini riske atabilir.

WPSApp uygulaması, etrafınızda bulunan modemleri tarayarak WPS özelliğinin açık olup olmadığını sizlere sunuyor. WPS protokolü devre dışı bırakılan güvenli ağlar ve aktif olan ağları bu şekilde görüntüleyerek, kolayca bağlantı kurabiliyorsunuz. Kendi modeminizde bu özelliği kapatarak korunabilirsiniz, fakat yine de açık durumdayken bağlantı kurmayı denemek için WPSApp uygulamasını kullanabilir ve modeminizin güvenli olduğundan emin olabilirsiniz.