Yellow Reminder

Yellow Reminder

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 194
  • DOSYA BOYUTU 1.06 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici ITOpen Software

Yellow Reminder programı sayesinde kolayca bilgisayarınızda alarmlar kurabilir, görevler atayabilirsiniz.

Yellow Reminder programı, bilgisayarınızda kullanabileceğiniz bir alarm ve görev hatırlatma programı olarak karşımıza çıkıyor. Her ne kadar artık cep telefonlarımız bu işlev için kullanılsa da kendimizi bilgisayara kaptırdığımızda mobil cihazlarımızı görmeyebiliyoruz ve bu nedenle masaüstünde bizi uyaracak bir uygulamanın varlığı çok daha önemli bir hale geliyor.

Programın arayüzü basit bir şekilde hazırlanmış ve bu nedenle çok karmaşık görev atamaları için yetersiz olacaktır ancak ev kullanımları için yeterli olacağına inanıyorum. Zaten ücretsiz olduğu için profesyonel yazılımlar kadar fazla özelliğin olmasını beklemek de mümkün değil diyebilirim.

En fazla on adet farklı görev girebilmeniz nedeniyle sınırlayıcı gibi görünse de görevler tamamlandıkça listeden kaldıracağınız için aynı anda on göreve sahip olmayacağınıza inanıyorum. Görevler hakkında açıklamalar girilmesi sayesinde hangi öğenin neyi belirttiğini de kolayca görebilirsiniz.

Belirlediğiniz görevler için alarmlar belirleyebiliyor ve böylece geri sayımın sonunda görevin yapılması gerektiğine dair bir uyarı da alabiliyorsunuz. Dolayısıyla 10 görevin yanında 10 adet de alarm kurma olanağı olduğunu belirtmek gerek.

Program küçük ve basit bir şekilde hazırlandığı için bilgisayarınızın performansı üzerinde herhangi bir negatif etkisi olmayacaktır. Ancak alarmların sesli değil sadece görüntülü olması bilgisayar başında değilseniz sizin için sorun yaratabilir.