Yunio

Yunio

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 227
  • DOSYA BOYUTU 11.14 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Yunio Inc.

Yunio, dosyalarınızı paylaşabileceğiniz ve senkronize edebileceğiniz basit, kolay kullanılabilen bir programdır.

Yunio, kullanıcıların kendilerine ait olan bulut dosya depolama alanı üzerine dosyalarını yedeklemelerini, bulut dosya depolama sistemi üzerinde yer alan dosyalarını paylaşmalarını, kendi depolama alanları üzerinde yer alan tüm dosyalara herhangi bir bilgisayar üzerinden ulaşmalarını ve bilgisayarları üzerinde yer alan klasörleri depolama alanı üzerinde yer alan klasörleriyle senkronize etmlerini sağlayan oldukça kullanışlı ve güvenilir bir programdır.

Programı bilgisayarınıza kurup ilk kez çalıştırdığınız zaman, öncelikli olarak kendinize ait bir kullanıcı hesabı oluşturmanız gerekmektedir. Kullanıcı hesabınızı oluşturduktan sonra programa ilk kez giriş yaptığınız zaman ücretsiz olarak 1 GB'lık bir dosya depolama alanına sahip olacaksınız ve her gün ekstra olarak 1GB daha ücretsiz dosya depolama alanı kazanacaksınız (1TB'lık dosya depolama alanına sahip olana kadar devam eder).

Maksimum 5GB büyüklüğünde dosyaları yükleyebileceğiniz program yardımıyla aynı anda farklı 5 bilgisayarı senkronize edebilirsiniz. Yani servis üzerinde yer alan tüm dosyalarınıza farklı 5 bilgisayar üzerinden istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Kullanıcı dostu bir arayüze sahip olan program yardımıyla gerçekleştirmek istediğiniz tüm işlemleri hiç zaman kaybetmeden çabucak yerine getirebilirsiniz.

"My Files" (Dosyalarım) sekmesi altından istediğiniz her türden dosyayı hızlı ve kolay bir şekilde bulut dosya depolama alanınıza yüklemenize olanak sağlayan program, aynı zamanda depolanmış olan dosyalarınızın listesini de size sunar ve bu dosyalar üzerinde kopyalama, yapıştırma, silme, yeniden adlandırma gibi değişiklikler yapmanıza olanak sağlar.

Aynı zamanda isterseniz kendi belirleyeceğiniz dosyalar için özel bağlantılar oluşturarak, dosyalarınızı aile fertleriniz, arkadaşlarınız veya diğer sevdiklerinizle kolayca paylaşabilirsiniz. İsterseniz paylaşmış olduğunuz dosya bağlantıları için şifreleme seçeneğini de size sunan program, bu noktada oldukça güvenlidir.

"Synced Folder" sekmesi altında programı kullandığınız bilgisayarlar ve bulut dosyalama servisi arasında senkronize etmiş olduğunuz klasörleri görüntüleyebilirsiniz. Bilgisayarınız ve servis arasında senkronize olarak kullanmakta olduğunuz klasörler üzerinde bir değişiklik olması durumunda her iki taraftada aynı işlem gerçekleşecek, bu sayede dosyalarınız otomatik olarak sürekli yedeklenecektir.

Bulut dosya depolama, dosya paylaşma ve dosya senkronizasyonu konusunda kullanıcılara oldukça pratik, güvenilir ve kullanışlı bir çözüm sunan Yunio'yu mutlaka denemenizi öneriyorum.