ZoneAlarm SocialGuard

ZoneAlarm SocialGuard

kullanıcı
  • Lisans DENEME SÜRÜMÜ
  • TOPLAM İNDİRME 14,970
  • DOSYA BOYUTU 9.00 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Check Point Software

ZoneAlarm yeni ürünü SocialGuard ile çocukları Facebook üzerinden gelecek tehlikelere karşı koruyor.

Çağımızın en önemli iletişim araçlarından internetle çok küçük yaşlarda tanışan çocukların henüz tanımadıkları kötülüklere karşı korunmalarını amaçlayan ZoneAlarm SocialGuard ebeveynlerin içini rahatlatma iddiasında.

Facebook kullanıcısı olmayan anne babaların bile yararlanabileceği ZoneAlarm SocialGuard zararlı linkler, siber tehditler ve yabancılara karşı güçlü filtreler içeriyor. Program gelişmiş yapısıyla Facebook faaliyetlerini takip ederek gerekli anlarda ebeveynleri uyarıyor. Bu uyarıların kapsamı, çocuklara ulaşmaya çalışan şüpheli yabancılar, yaş aralığı çocuğunuza göre çok büyük kişiler, zararlı linkler yayan mesajlar veya uyuşturucu, seks, şiddet gibi uygunsuz içerikler içeren güncellemeler olabiliyor. Program Facebook'un çalışma yapısı iyice incelenerek hazırlandığından ince detaylara önem vermiş.

SocialGuard çocuğunzun tüm Facebook faaliyetini monitörler. Giriş yapılan yer Windows, Mac veya mobil cihazlar olabilir. Hesabın takibi programın kurulu olduğu bilgisayar üzerinden yapılır. Dolayısıyla Facebook hesabına sahip olup olmamanız farketmez. Çocukları iletişim çağında teknolojiden uzak tutmadan korumak isteyen anne babalar, bilgisayardaki her hareketi takip etmeye çalışmaktansa tehlikeli durumlardan hemen haberdar olarak anında müdahale ederek çocukların özgürlüklerini gereksiz yere kısıtlamamış olacaklar.