Zula Benzeri Oyunlar - 2024

Zula benzeri oyunlar, FPS türündeki popüler video oyununu oynamaktan sıkılan ve farklı bir oyun deneyimlemek isteyen kişilere hitap ediyor.

Zula Benzeri Oyunlar - 2024

Zula benzeri oyunlar, FPS türündeki popüler video oyununu oynamaktan sıkılan ve farklı bir oyun deneyimlemek isteyen kişilere hitap ediyor. Bu yazıda keyifli vakit geçirmenize imkân tanıyan yapımları sıraladık.

Günümüzde Zula yerine oynanabilecek pek çok oyun bulunuyor. Eğer Zula'dan sıkıldıysanız ve farklı bir yapım oynamaya başlamak istiyorsanız hazırladığımız listeye göz atabilirsiniz. Listede Warface'ten Insurgency: Sandstorm'a kadar pek çok oyun mevcut.

Zula Benzeri Oyunlar Listesi

 • The Finals
 • Quake Champions
 • Call of Duty: Modern Warfare III
 • World War 3
 • Counter-Strike: 2
 • Point Blank
 • Warface
 • Dirty Bomb
 • Rainbow Six Siege
 • Insurgency: Sandstorm
 • Team Fortress 2
 • Valorant
 • Overwatch 2
 • Halo Infinite
 • Apex Legends
 • Battlefield 5
 • Call of Duty: Modern Warfare II
 • Ready or Not
 • BattleBit Remastered
 • Krunker

Zula gibi oyunlar listesinde yer alan yapımların detaylarına aşağıdan göz atabilirsiniz.

The Finals

Zula benzeri oyunlar listesinin ilk sırasında The Finals bulunuyor. Embark Studios tarafından geliştirilen ve yayımlanan oyun, 2023 yılının aralık ayında oynaması ücretsiz olarak sunuldu. Kaliteli grafiklere sahip olan The Finals, hızlı oyun yapısı yıkılabilir çevre sistemiyle dikkat çekiyor.

The Finals Sistem Gereksinimleri
OYUN

The Finals Sistem Gereksinimleri

The Finals’ın açık betasının sonuna geldik. Pek çok kişi oyunu oynadı ve iyi kötü bir izlenime sahip olabildik. Oldukça yüksek tempolu bir aksiyon sunan The Finals görsel olarak da fizik olarak da son derece iddialı bir yapım.

Quake Champions

Çevrim içi tabanlı FPS türündeki Quake Champions oyununun yayıncılığını Bethesda Softworks üstlendi. 2022 yılında çıkan popüler oyun, id Software tarafından geliştirildi. Ücretsiz olarak oynanabilen yapımda pek çok karakter mevcut.

Call of Duty: Modern Warfare III

Kaliteli grafikleri ve hikâyesi ile dikkat çeken Call of Duty: Modern Warfare III, 2023 yılının kasım ayında piyasaya sürüldü. Hikâye modunun yanı sıra çevrim içi moda da sahip olan oyunun yayıncılığını Activision üstlendi.

Call of Duty: Modern Warfare 3 Sistem Gereksinimleri Neler? Kaç GB?
OYUN

Call of Duty: Modern Warfare 3 Sistem Gereksinimleri Neler? Kaç GB?

Call of Duty: Modern Warfare 3 sistem gereksinimleri, sorunsuz bir oyun deneyimi için oldukça önemlidir çünkü bilgisayardaki donanım, oyunun gereksinimlerini karşılamazsa kasma ve donma gibi sorunlar yaşanır.

World War 3

2022 yılında çıkan ve ücretsiz olarak oynanabilen World War 3, kaliteli grafikleri ile dikkat çekiyor. The Farm 51 tarafından geliştirilen oyunda çeşitli araçlar ve silahlar bulunuyor. Oyunda ayrıca özelleştirme sistemi de yer alıyor.

Counter-Strike: 2

En iyi ücretsiz FPS oyunları denildiğinde akla ilk gelen yapımlardan biri olan Counter-Strike: 2 (CS 2), Counter Strike: Global Offensive oyununa ücretsiz güncelleme olarak geldi. İki takımın mücadelesine tanık olduğumuz oyunda çeşitli karakterler yer alıyor.

Zula alternatifi oyunda Dust 2, Mirage ve Nuke dahil olmak üzere pek çok haritanın bulunması, uzun süre boyunca keyifli zaman geçirilmesine imkân tanıyor. Ayrıca CS 2'de FPS ve ping gösterme işlemleri de kolayca yapılabiliyor. Böylece çevrim içi oyunda söz konusu bilgilere anlık olarak erişebiliyorsunuz.

Point Blank

Zepetto tarafından Cube Engine isimli oyun motoru kullanılarak geliştirilen Point Blank, ilk olarak 2008 yılının ekim ayında piyasaya sürüldü. Düşük sistem gereksinimli oyunlar arasında bulunan Point Blank'te çeşitli karakterler, silahlar, modlar ve haritalar bulunuyor. Tüm bunlar, oyunda eğlenceli vakit geçirilmesine imkân tanıyor.

Warface

İlk olarak 2012 yılında çıkan Warface, oynaması ücretsiz olarak oynanabiliyor. PvP ve PvE modlarına sahip olan MMO oyununda dört farklı sınıf mevcut. Kaliteli grafikleriyle dikkat çeken Warface'te ayrıca özelleştirme sistemi de bulunuyor. Zula gibi oyunlar arasında bulunan Warface'te sahip olduğunuz silahları özelleştirebilirsiniz.

Dirty Bomb

Zula benzeri oyunlar arasında bulunan Dirty Bomb, 2015 yılında piyasaya sürüldü. Aksiyon düzeyi yüksek bir yapım olan Dirty Bomb ücretsiz olarak oynanabiliyor. Objective ve Stopwatch olmak üzere iki farklı mod bulunuyor. Oyunda ayrıca farklı yeteneklere sahip çeşitli karakterler mevcut.

Rainbow Six Siege

Ubisoft Montreal tarafından geliştirilen ve Ubisoft taraıfndan yayımlanan Tom Clancy's Rainbow Six Siege ilk olarak 2015 yılında satışa sunuldu. Stratejinin oldukça önemli olduğu FPS oyununda pek çok operatör bulunuyor. Her operatör çeşitli silahlara ve yeteneklere sahip.

Çeşitli haritaların yer aldığı Rainbow Six Siege, arkadaşlarla oynanacak oyunlar oynamak isteyen kişilere de hitap ediyor. Oyunu arkadaşlarınız ile birlikte oynayarak daha eğlenceli zaman geçirebilirsiniz.

Insurgency: Sandstorm

Yayıncılığını Focus Entertainment'in üstlendiği Insurgency: Sandstorm, New World Interactive tarafından geliştirildi. İlk olarak 2018 yılında piyasaya sürülen video oyununda Türkçe arayüz ve alt yazı desteği mevcut. Zula tarzı oyunlar arasında yer alan yapımda silah özelleştirme imkânı da bulunuyor.

Team Fortress 2

Valve tarafından geliştirilen ve yayımlanan Team Fortress 2, 2007 yılında çıktı. Ücretsiz olarak oynanabilen video oyununda Engineer, Spy, Medic ve Scout dahil olmak üzere pek çok karakter bulunuyor. 92 Metacritic puanı ile dikkat çeken oyunda çeşitli haritalar ve modlar yer alıyor.

Valorant

Zula tarzı oyunlar arayan oyuncuların beğenebileceği Valorant, 2020 yılında oynaması ücretsiz olarak sunuldu. Kısa sürede dünya çapında büyük bir popülerliğe ulaşan FPS oyununda çok sayıda karakter bulunuyor. İki takımın mücadele ettiği oyunda her karakter çeşitli özelliklere sahip.

Overwatch 2

Zula benzeri oyunlar arasında Overwatch 2 de bulunuyor. Kaliteli grafikleri ve başarılı oynanış sistemi ile dikkatleri üzerinde toplayan Overwatch 2, 2022 yılının ekim ayında piyasaya sürüldü. Blizzard Entertainment tarafından geliştirilen ve yayımlanan oyunda yer alan karakterler çeşitli yeteneklere sahip.

Overwatch 2 İncelemesi: Gerçekten Ne Gerek Vardı?
OYUN

Overwatch 2 İncelemesi: Gerçekten Ne Gerek Vardı?

2016 yılında Blizzard tarafından yayınlanan Overwatch pek çok kişi tarafından oynandı ve beğenildi. Yıllar sonra gelen ilk yeni IP olan Overwatch’ın yıllar içerisinde kendine has bir kitlesi oluştu.

Halo Infinite

Yayıncılığını Xbox Game Studios'un üstlendiği Halo Infinite'in çok oyunculu modu ücretsiz olarak oynanabiliyor. 343 Industries tarafından geliştirilen oyunda başarılı bir oynanış sistemi bulunuyor. PC, Xbox One, Xbox Series X ve Xbox Series S sürümlerine sahip olan oyunda keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Apex Legends

Electronic Arts tarafından yayımlanan ve Respawn Entertainment tarafından geliştirilen Apex Legends, en popüler battle royale oyunları arasında yer alıyor. 2019 yılında çıkan ve piyasaya sürüldükten kısa süre içerisinde milyonlarca kez indirilen ücretsiz oyunda farklı yeteneklere sahip karakterler mevcut.

Battlefield 5

2. Dünya Savaşı'nı konu alan Battlefield 5, atmosferi çok başarılı bir şekilde yansıtıyor. DICE tarafından geliştirilen ve Electronic Arts tarafından yayımlanan oyunda tek oyunculu modun yanı sıra çok oyunculu mod da yer alıyor. 2018 yılında PC, PlayStation 4 ve Xbox One için piyasaya sürülen oyun grafik, oynanış ve ses konusunda oldukça başarılı durumda.

Call of Duty: Modern Warfare II

Yayıncılığını Activision'ın üstlendiği Call of Duty Modern Warfare II, 2022 yılında PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series X / S için çıktı. Tek oyunculu ve çok oyunculu modlarına sahip olan oyun, sahip olduğu kaliteli grafikler ve başarılı oynanış sistemiyle dikkat çekiyor.

Ready or Not

VOID Interactive tarafından geliştirilen ve yayımlanan Ready or Not, 2021 yılının aralık ayında piaysaya sürüldü. Gerçekçi oynanışı ve kaliteli grafikleriyle dikkat çeken oyunda SWAT ekibiyle çeşitli operasyonlar gerçekleştiriyoruz.

Ready or Not Sistem Gereksinimleri Neler? Kaç GB?
OYUN

Ready or Not Sistem Gereksinimleri Neler? Kaç GB?

Ready or Not sistem gereksinimleri, VOID Interactive tarafından sunulan taktiksel FPS oyununu oynamak isteyen oyuncular için önemlidir çünkü PC'de bulunan donanım, oyunun gereksinimleri karşılamazsa kasma problemi meydana gelir.

BattleBit Remastered

Battlefield serisine benzeyen BattleBit Remastered, düşük sistem gereksinimli oyunlar arayan oyuncular için harikadır. 2023 yılının haziran ayında erken erişime açılan oyunda helikopter ve tank gibi çeşitli araçlar kullanabiliyoruz. Çok oyunculu savaş oyununda Battlefield'daki gibi sınıflar bulunuyor.

BattleBit Remastered Sistem Gereksinimleri Neler? Kaç GB?
OYUN

BattleBit Remastered Sistem Gereksinimleri Neler? Kaç GB?

BattleBit Remastered sistem gereksinimleri, Battlefield oyunlarına benzeyen yapısıyla dikkat çeken oyunu oynamak isteyen oyuncular için büyük bir öneme sahiptir çünkü PC'de yer alan donanımın, gereksinimleri karşılaması gerekir.

Krunker

FRVR tarafından geliştirilen ve yayımlanan Krunker, Minecraft'a benzer görselliğe sahip. Çeşitli silahların ve haritaların yer aldığı oyunda bir dizi karakter de mevcut. En iyi io oyunları arasında yer alan yapımı web tarayıcısı üzerinden oynayabilirsiniz.

 En İyi Ücretsiz FPS Oyunları Listesi
OYUN

En İyi Ücretsiz FPS Oyunları Listesi

Ücretsiz FPS oyunları, oyuncuların herhangi bir ücret ödemeden uzun süre boyunca keyifli vakit geçirmesini sağlıyor.

Bu yazıda Zula benzeri oyunlar listesi hazırladık. Peki, sizce en başarılı FPS oyunu hangisi? Konu ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda yer alan yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın.

Valorant

Valorant

Valorant, Riot Games'in ücretsiz oynanabilen FPS oyunudur. Valorant tam sürüm indirip oynamak için hemen topluluğa katılın!

ÜCRETSİZ
Counter-Strike 2

Counter-Strike 2

Counter-Strike 2 nihayet çıkışını yaptı. Siz de hemen CS2 indirin ve yılların eskitemediği bu FPS oyununda kendinizi kanıtlayın.

ÜCRETSİZ
Call of Duty Modern Warfare 3

Call of Duty Modern Warfare 3

Modern Warfare hikayesi devam ediyor. Hemen Call of Duty Modern Warfare 3’ü indirin ve karşınıza çıkan görevleri rahatça tamamlayın.

Point Blank

Point Blank

Yeni ve tamamen Türkçeleştirilmiş online savaş ve nişan oyunu. Aksiyonu yüksek, heyacanlı ve online olarak multiplayer olarak internet üzerinden oynanabilecek güzel bir oyun.

ÜCRETSİZ
Call of Duty: Modern Warfare II

Call of Duty: Modern Warfare II

Call of Duty: Modern Warfare II ile serinin en geniş içeriklerini deneyimleyeceksiniz.

Krunker

Krunker

Krunker ile aksiyonun ve eğlencenin hiç bitmediği tamamen modlanabilir bir FPS oyunu sizleri bekliyor.

ÜCRETSİZ
Team Fortress 2

Team Fortress 2

Team Fortress 2, Half Life'ın yapımcısı Valve tarafından geliştirilen MMOFPS oyunudur.

ÜCRETSİZ
Warface

Warface

Warface, kaliteli grafikleri ve oynanabilirliğiyle ücretsiz bir şekilde online olarak oynayabileceğiniz bir MMOFPS oyunudur.

ÜCRETSİZ
World War 3

World War 3

World War 3, Steam üzerinden satın alınıp oynanabilen, modern savaşları konu alan, farklı tarzıyla ön plana çıkan bir FPS oyunudur.

BattleBit Remastered

BattleBit Remastered

Çevrimiçi çok oyunculu bir oyun mu arıyorsunuz? Battlefield ve Minecraft sever misiniz? o zaman mutlaka BattleBit Remastered indirin.

Halo Infinite

Halo Infinite

Halo Infinite Steam'de! Şimdi kadar yapılmış en iddialı Halo oyununda Halo halkasının etkileyici genişliğini ilk kez keşfedin.

Rainbow Six Siege

Rainbow Six Siege

Rainbow Six Siege yüksek kaliteli grafikleri taktiksel bir oynanışla birleştiren bir FPS oyunudur

Ready or Not

Ready or Not

Ready or Not ile sürükleyici bir taktiksel birinci şahıs nişancı oyununa giriş yapacaksınız.

Battlefield 5

Battlefield 5

Battlefield 5 indir, ekim ayıyla birlikte FPS oyunları arasında en çok aranan kelime olmaya aday.

Dirty Bomb

Dirty Bomb

Dirty Bomb ücretsiz olarak oynayabileceğiniz takım tabanlı bir FPS oyunudur

ÜCRETSİZ
Overwatch 2

Overwatch 2

Steam'de çıkış yapacak olan Overwatch 2, optimist gelecekte geçen bir takım tabanlı nişancı oyunudur.

ÜCRETSİZ
Quake Champions

Quake Champions

Quake Champions çok oyunculu olarak oynanan bir FPS oyunudur

The Finals

The Finals

Ücretsiz olarak oynanabilen The Finals, mükemmel grafikler ve tempolu bir FPS deneyimiyle oyuncularla buluştu.

ÜCRETSİZ
Apex Legends

Apex Legends

Apex Legends, Battle Royale yani hayatta kalma temasıyla milyonları peşinden sürüklemeye devam ediyor.

ÜCRETSİZ
Insurgency: Sandstorm

Insurgency: Sandstorm

Insurgency: Sandstorm ile aksiyon dolu savaşlara katılabileceksiniz.

YORUMLAR