5N1K: Neden? 1.02 (ios)

5N1K: Neden?

5N1K: Neden?
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

5N1K: Neden?, iPhone ve iPad cihazlarınızda kullanabileceğiniz Türkçe konuşma ve eğitim kartları bulunan öğretici bir uygulamadır.

5N1K: Neden?, çocukların akıllı cihazlarda daha iyi vakit geçirebilmesi için geliştirilmiş bir eğitim uygulaması olarak karşımıza çıkıyor. iPhone ve iPad cihazlarınızda kullanabileceğiniz bu uygulamada türkçe seslendirmeli konuşma ve eğitim kartlarıyla çocuklarınızın 'neden?' sorularına cevap bulabilirsiniz.

5N1K mükemmel bir amaca hizmet eden harika bir uygulama olmasıyla fazlasıyla dikkatimi çekti. Öncelikle şunu belirtmem gerekiyor. Bu uygulama çocukların en çok soru sorduğu 3-6 yaş arasını hedef kitle olarak belirlemiş fakat dil bozukluğu yaşayan, zihinsel engelli, işitme engelli, otizm spektrum bozuklukları görülen, öğrenme güçlüğü çeken, gelişimsel gerilik yaşayan, akıcılık bozukluğu olan çocuklar için de kullanılabiliyor.

5N1K özellikle 'Neden?' sorusuna odaklanıyor ve sadece bununla da yetinmiyor. Diğer ne, ne zaman, nerede, nasıl ve kim sorularına da cevaplar verebiliyor. Geliştirme kadrosunda da oldukça uzman isimler var. Dil ve konuşma terapisti Seda Eyilikeder, Çizgifilm ve Animasyon sanatçısı Can Pekin ve oyuncu Gülçin Santırcıoğlu çocukların en iyi derecede öğrenmeleri için çaba sarf etmişler.

Peki hangi amaçlarla kullanılıyor bu uygulama? Çocuklarınızın neden-sonuç, amaç-sonuç ilişkisini anlaması, dil becerilerini geliştirme, sorulan soruya uygun cevap verme ve mantıksal çıkarımlarda bulunmasını geliştirmek için kullanılıyor. Harika bir ayar menüsü bulunuyor ve yapacağınız değişikliklerle çocuğunuzun daha iyi anlamasını sağlayabiliyorsunuz.

5N1K: Neden? uygulamasını mutlaka denemenizi öneririm. Ücretsiz olarak indirebileceğiniz bu uygulamanın konuşma ve eğitim konusunda çocuklarınıza yardımcı olacağını düşünüyorum.