Barkodlu Belge Doğrulama 1.0 (ios)

Barkodlu Belge Doğrulama

1.0
Barkodlu Belge Doğrulama
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Barkodlu Belge Doğrulama, E-Devlet Kapısından alınan belgelerin geçerliliğini öğrenebileceğiniz resmi bir uygulamadır.

Barkodlu Belge Doğrulama E-Devlet Kapısı üzerinden alınan belgelerin doğruluğunu sorgulamak amacıyla kullanabileceğiniz bir mobil uygulamadır. T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından sunulan uygulama sayesinde Sabıka Kaydı, Askerlik Durum Belgesi, Öğrenci Belgesi gibi önemli belgelerin doğruluğunu birkaç saniye içerisinde doğrulayabilirsiniz.

E-Devlet Kapısından alından belgeler, resmi belge olma niteliğini taşıdığından doğrudan resmi kurumdan alınmış gibi oluyor. Ancak kişi söz konusu belgeyi kendi bilgisayarından aldığından belgenin gerçekten kurum tarafından verilip verilmediği soru işareti oluşuyor. Tam bu noktada Barkodlu Belge Doğrulama uygulamasını kullanarak size gönderilen belgenin doğruluğunu sorgulayabiliyorsunuz. Belge üzerindeki karekodu telefonunuzun kamerasına okuttuğunuz vakit, belgenin sahibinin adı – soyadı ve TC kimlik numarası, belgeyi veren kurumun adı ve belgenin veriliş tarihini görebiliyorsunuz. Bunların yanı sıra belgeyi uygulama üzerinden görüntüleme şansına da sahipsiniz.

E-Devlet Kapısından alındığı söylenen belgelerin geçerli olup olmadığını anlayabilmenizi sağlayan Barkodlu Belge Doğrulama, iOS 7.0 ve üzeri yüklü tüm Apple cihazlarda kullanılabiliyor.

YORUMLAR