Candy Crush Saga 1.33.0 (ios)

Candy Crush Saga

Candy Crush Saga
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    İngilizce

  • TOPLAM İNDİRME

    307,075

  • Üretici

    King.com

Candy Crush Saga, popüler şeker bulmacası oyununun iPhone ve iPad versiyonu.

Candy Crush Saga ücretsiz olarak sunulan ve kısa sürede binlerce kişinin favori eğlencesi haline gelen bir eşleştirme oyunu. Her ne kadar basit ve sade bir oynanış yapısına sahip olsa da Candy Crush gerçekten en eğlenceli ve en kaliteli eşleştirme oyunlarından biri.

Mobil oyun dünyasını yakından takip edenler bilecektir, Candy Crush'tan sonra eşleştirme oyunları büyük patlama yaptı ve hemen hemen her üretici en az bir tane eşleştirme oyunu tasarlayıp uygulama markete sundu. Peki bu oyunun başarısının ardında yatan sır ne?

Bana kalırsa son derece basit bir oyun olması ve eğlenceli dinamiklere sahip olması. Ağır hikayeler mobil platformlarda keyif vermiyor. Mobil platformlarda daha çok basit ve hızlı oynanabilir oyunlar tutuyor. Candy Crush da bu durumun en güzel örneği.

Öncelikle oyunu oynamak çok kolay. Tek elimizle kontrol mekanizmasına hükmedebiliyoruz. Renkli şekerleri hareket ettirmek için sürükleme metodunu kullanıyoruz. En az üç tane aynı renkten şeker yan yana geldiği zaman yok oluyorlar ve yerlerine yenileri geliyor. Bu şekilde en yüksek puanı almaya çalışıyoruz. Elbette bu tarz bir oyundan beklendiği gibi sosyal medya desteği ve global olarak güncellenen skor tablosu da es geçilmemiş.

Eğlenceli vakit geçirmek için basit ve sade bir oyun arıyorsanız candy Crush'tan daha iyi bir alternatif olduğuna inanmıyoru.

YORUMLAR