Companion

Companion
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Companion uygulamasını kullanarak iPhone ve iPad cihazlarınız sayesinde can güvenliğinizi koruyabilirsiniz.

Companion uygulaması, sık sık dışarıda yol katetmek zorunda olan ancak can güvenliğinden şüphe duyan iPhone ve iPad kullanıcılarının hem kendilerini güven altına almak hem de dostlarını bilgilendirmek için kullanabilecekleri ücretsiz uygulamalar arasında yer alıyor. Oldukça kolay kullanımı ve iyi çalışan işlevlerine rağmen bazı yeteneklerinin ülkemizde kullanılamaz durumda olması nedeniyle biraz puanını kırdık diyebilirim.

Uygulamayı kullanmaya başladığınızda, ilk olarak kendinize bir güzergah seçiyorsunuz ve daha sonra bu güzergahı sizi takip etmesini istediğiniz tanıdıklarınıza gönderiyorsunuz. Böylelikle sağladığınız linki kullanarak belirlediğiniz kişiler an be an nerede olduğunuzu görebiliyor, dilerlerse durum belirtimi yapmanız için talepte bulunabiliyorlar.

Tabii ki bu esnada uygulamayı kullanma şansınız olmazsa otomatik olarak çalışan uyarı mekanizmalarının devreye girmesi oldukça can kurtarıcı oluyor. Birden koşmaya başlamanız, hedef yerine vaktinde ulaşmamanız veya telefonunuzdan kulaklığınızın çıkması gibi durumlar acil durum kabul edilerek tanıdıklarınıza aktarılıyor. Eğer yurtdışında yaşıyorsanız otomatik olarak güvenlik birimlerine haber verme gibi opsiyonlarınız da ortaya çıkıyor.

Bu işlevlerden faydalanabilmek için devamlı olarak GPS bağlantınızı kullanan Companion, uzun vadeli yolculuklarda biraz batarya düşmanı olabilir. Bu nedenle çok uzun yolculuklarınızda kullanmanızı pek önermiyorum. Eğer dışarıda dolaşırken can güvenliğinizi tehlike altında hissediyor ve insanların sizi kolayca bulmasını istiyorsanız denemeden geçmemeniz gerektiğini söyleyebilirim.

YORUMLAR