Froggipedia 1.5 (ios)

Froggipedia

1.5
Froggipedia
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    İngilizce

  • TOPLAM İNDİRME

    7

  • Üretici

    Designmate (I) Pvt. Ltd.

2018'in en iyi iPad uygulaması

Froggipedia, Apple’ın 2018 en iyi iPad uygulaması seçtiği, artırılmış gerçeklik destekli anatomi uygulaması. Artırılmış Gerçeklik (AR) teknolojisinin sadece eğlence amaçlı değil, eğitimde de kullanabileceğini gösteren örnek yapımlardan biri.

Apple editörlerinin de dikkat çeken artırılmış gerçeklik uygulaması biyoloji derslerinin olmazsa olmazlarından kurbağayı kesip inceleme işini evde ve sınıfta, kötü kokulara maruz kalmadan yapma imkanı veriyor.

Apple’ın ARKit teknolojisi sayesinde gerçeğin farksız, ayırt edilemeyen kurbağaları masanıza yerleştirip dolaşım sistemindeki atardamarlardan iskeletteki kemiklere tüm bölümlerini tanıyorsunuz. İster parmağınızı ister Apple Pencil’ı bir neşter, forseps, makas gibi kullanarak kurbağayı kesiyor derisini yüzüyor, kaslarını kesiyor, derinlere inebiliyorsunuz. Unutmadan, bir kurbağanın tek hücreli bir yumurtadan yavruya ve olgun bir amfibiye dönüşümü de görsel dersle anlatılıyor. Hayat döngüsü bölümünden de kurbağaların gelişim evrelerini gerçekçi modellerle animasyonlu olarak inceleyebiliyorsunuz.

YORUMLAR