Jacob Jones and the Bigfoot Mystery

Jacob Jones and the Bigfoot Mystery
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Sıradışı bir macera oyunu arıyorsanız bu yıl mobil cihazlar için çıkacak en iyi oyunlardan biri olmaya aday olan Jacob Jones and the Bigfoot Mystery aradığınız şey.

Telltale Games yapımı Walking Dead veya The Wolf Among Us gibi bizlere bölüm bölüm sunulan Jacob Jones and the Bigfoot Mistery'nin ücretsiz olan bu giriş bölümünde Jacob Jones isimli çocuğu oynuyorsunuz. Son derece şirin ve duygusal bir şekilde, yetişkin olmayı öğrenen bir çocuğun yolda rastladığı bir devayak ile olan zor arkadaşlığını konu alan bu oyunun senaryosunu BAFTA ödüllü bir dizi senaristi yazıyor. Point and Click Adventure tarzında olan bu oyun bizlere kontrolleri bakımından Nintendo DS oyuncularının iyi bildiği Layton serisini hatırlattı. PS Vita ve PC'de çıktıktan sonra mobil platforma da gelen oyun sonunda kontrollerinin parlamaya başlayacağı bir alana ulaştı. Çocuklara has şirinlikler oyunlarda sıkıcı bulduğunuz unsurlar arasına giriyor olabilir. Bu oyun için bir parantez açıp ön yargısız oynamanızı öneriyorum.

Harikulade grafiklere sahip olan bu oyun, sanatsal bir özenle işlenmiş görselleriyle bizi etkiledi. Karakterlerin orjinal tasarımları ve 3 boyutlu modellemeleri oyuncunun parmakları altında oyuncak kontrol ediyormuşçasına bir his yaratıyor. Müziklerin de oyuna katımış olduğu ambiyansı es geçmemek lazım. Çocuksu bir saflık ile heyecan ve gerginliği başarılı bir şekilde ayarlayan müzikler, oynadığınız oyun için kulaklık takma isteğinizi arttırabilir. Başlarken çözmeniz gereken bulmacalar size oldukça kolay geliyor olabilir ama merak etmeyin, kısa bir süre içersinde oyun zorluğunun makul bir seviyeye yükseleceğini ve kafanızı kurcalayacağınız anlar yaşayacağınızı göreceksiniz.

Oyun içersinde takıldıysanız ve yardıma ihtiyaç duyuyorsanız imdadınıza bulmacaların çözülmediği yerlerde bulacağınız gazoz kapakları yetişiyor. Bu gazoz kapaklarını toplayarak oyundan yardım alma şansı ediniyorsunuz. Şimdilik oyunun giriş hikayesini oynamanıza rağmen iyi bir senaristle işlenmiş olan bu oyunun devamını sabırsızlıkla beklemeniz çok olası.

YORUMLAR