Pac-Man Friends

Pac-Man Friends
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    İngilizce

  • TOPLAM İNDİRME

    115

  • Üretici

    NamcoBandai Games Inc.

Pac-Man Friends, Son iki yıldır popülaritesi yeniden yükseken Pac-Man karakterini tekrar ön plana çıkaran ve geleneksel oyunlarına yenilikçi bir bakış açısı yakalayan bir oyun. Oyun dünyasının en eski aktörlerinden biri olan Pac-Man, yen

Bölümler açısından zengin olan bu Pac-Man Friends, Namco Bandai elinden çıkma resmi bir oyun olmanın getirdiği kaliteyi oyunculara yansıtıyor. Haftanın Android oyunu seçilen Pac-Man Friends ne yazık ki iOS için ücretli. Ne var ki iOS versiyonunda bu oyunu oynarken ekranınızı işgal edecek bir reklam sayfasıyla karşılaşmayacaksınız. Amacınız en kısa sürede ekrana dağıtılmış olan noktaları yemekken göstermiş olduğunuz performansa göre 1 ile 3 arasında yıldız toplayabiliyorsunuz. Mobil oyun dünyasının iyi tanıdığı bu puanlama sistemi mükemmel sonuçlar için bir tekrar oynanabilirlik sağlıyor.

İleriki bölümlerde ise 3 yıldız alabilmeniz için ekranda beliren arkadaşlarınızı da bölüm sonunda kurtarmanız gerekiyor. Kontrolleri eş zamanlı olan bu yardımcıları mümkün olduğu kadar yakınınızda tuttuğunuz takdirde işiniz oldukça kolaylaşıyor. Kontrollere değinmeden geçmeyelim. İsterseniz ekranı hareket ettirerek yönettiğiniz karakterden maksimum verim alabilmeniz için cihazı tutuş şekliniz de ayarlanabiliyor. Öte yandan yerleştirilmiş olan sanal butonlarla kontroller her ne kadar daha kolay gibi görünse de butonların dizilimini pek sevmedik. Sağ ve sol yön tuşları soldayken yukarı ve aşağı butonları sağda yer alan kontrol arayüzü, birbirini yakın buton diziliminden biraz kan kaybediyor.

Öte yandan klasik oyunları seven bir insan olarak daha pikselli grafikler ve orjinal Atari 2600 seslerinin üzerine mikslenmiş müzikler tercih ederdim. Belki de amaç yeni nesil oyuncularıun sempatisini kazanmak olabilirama piksel sanatı bu kadar moda olmuşken Pac-Man'in nostaljik görünmek konusunda çekinmemesi gerektiğini düşünüyorum.

YORUMLAR